Нардепи від Львівщини не задають тону реформам в Україні, – експерт

Народні депутати від Львівщини попри очікування не задають тону реформуванню України, вважає представник координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут. «Передвиборчі обіцянки в більшості випадків не виконані», – сказав він 17 липня на прес-конференції.

«Багато є передвиборчих обіцянок нардепів, які передбачають законотворчу діяльність (прийняття законів тощо). Але є обіцянки, що стосуються господарських питань, наприклад, добудувати ФАП, відремонтувати дорогу… Очевидно, господарські питання не реалізовуються швидко і замало півроку, аби відремонтувати обіцяну дорогу. Та щодо законотворчих обіцянок – півроку цілком достатньо, щоб передвиборчі обіцянки перетворити у проекти законів», – сказав Олександр Неберикут.

З його слів, із законодавчих ініціатив, до яких долучились нардепи від Львівщини, набули чинності лише 6 документів за більш як півроку роботи парламенту VIIскликання. Коефіцієнт корисної дії львівських мажоритарників у ВРУ, каже експерт, становить відтак 4%, адже загалом вони були причетні до створення 152 законодавчих ініціатив (89 законопроектів та 63 проекти постанов).

«Значна частина підготовлених законодавчих актів – це проекти постанов про відзначення свят та пам’ятних дат», – зауважив Олександр Неберикут. Зокрема, це постанова про відзначення 500-річчя заснування сіл Гійчого та Волиці Жовківського району Львівщини, постанова про відзначення 110-річчя з дня народження Бориса Гмирі, постанова про відзначення 850-річчя заснування міста Жидачева Львівської області тощо.

Загалом, тільки 34 законодавчі ініціативи львівські мажоритарники підготували самостійно, решту – у співпраці з іншими депутатами. Водночас троє нардепів – Михайло Хміль, Андрій Тягнибок та Степан Курпіль не підготували жодного законопроекту самостійно.

«Парламент не став якісно іншим чи сильнішим. Але ми пам’ятаємо, та й у Львові ведеться така мова, що львівські депутати мають задавати тон загальнонаціональній політиці… Розумію, що важлива гуманітарна тематика, адже є багато імен, подій, які треба пам’ятати, та коли це стає основним досягненням львівських депутатів на фоні ситуації в Україні, це виглядає дивно», – додав Неберикут.

За його словами, серед документів, які були підготовлені за участі мажоритарників із Львівщини, є лише сім, які можна вважати проектами законів, інші – здебільшого стосуються тих чи інших змін в документах тощо.

Найбільше законодавчих ініціатив озвучили Олег Канівець, Василь Пазиняк та Ігор Васюник.

Архіви