На виплату пенсій за рішеннями судів на Львівщині нема грошей, – чиновник

оловною перешкодою у реалізації виконавчих проваджень про перерахувати і виплатити пенсію, той чи інший вид соціальної допомоги до соціальних органів є те, що у них немає на це коштів із держбюджету. Про це 22 грудня на засіданні у Прес-клубі повідомив заступник начальника відділу організації та контролю за виконанням рішень управління Державної виконавчої служби ГУ юстиції у Львівській області Орест Охримович.

О.Охримович повідомив, що в управлінні Державної виконавчої служби ГУ юстиції у Львівській області перебуває приблизно 9,5 тис. виконавчих проваджень. 95% із них, до 9,4 тис. – нематеріального характеру, коли на користь громадянина-позивача вимагається перерахувати і виплатити пенсію, той чи інший вид соціальної допомоги. Виконати рішення не дозволяє відсутність коштів на це з держбюджету у відповідачів.

За його словами, поширеною практикою є те, що у зв’язку з невиконанням відповідачами – органами Пенсійного фонду на Львівщини, управління соціального захисту виконавчих проваджень, державні виконавці накладають на них штрафи, а потім вимушені з завершенням двомісячного термічну на провадження, закривати їх, і передавати справи у прокуратуру.

Голова ЛОО «Союз Чорнобиль України» Всеволод Смеречинський крім цього повідомив, що з початку року до 3 листопада на Львівщині зафіксовано 696 судових позовів з вимогою скасувати постанову відділу Державної виконавчої служби по справах, які стосуються перерахунку виплат чорнобильцям. «Постанови виконавчої служби, які оскаржують, можуть бути двох видів: або про відкриття провадження, або про накладення штрафу. Такі судові справи затягують виконання рішень по соціальних справах чорнобильців», – заявив В.Смеречинський.

Архіви