На Луганщині за всю область голосують два округи

Цьогорічні вибори на Луганщині відбуваються в умовах справжньої війни. Тож участь її представників у відеомості –марафоні «Україна вибирає Президента», який відбувається в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клубу, можна назвати подвигом.

За словами В’ячеслава Брагунця, члена Луганської ОВК № 105, волевиявлення у цьому регіоні сьогодні відбувається лише у двох округах – № 114 (смт Біловодськ), де із 197 виборчих дільниць відкрилося лише 98, та №115 (м. Сватове). Там із 200 дільниць відкрилися 186. І, варто зазначити, що явка там доволі висока.

В обласному центрі жодна комісія не працює, хоча їх члени активно готувалися до виборів. Оскільки ж ситуація надзвичайно складна і життю членів ДВК та ОВК загрожує реальна небезпека, то було прийняте рішення у таких місцях вибори не проводити, поінформував Брагунець.

Хоч влада запевняла, що буде організована охорона виборчих дільниць, віднайти десь працівників міліції вкрай складно. А простіше кажучи, їх просто немає. Натомість приїздять «ввічливі чоловічки» з автоматами, вилучають документи, комп’ютери, оргтехніку, а членів комісій відправляють додому, наголосив член комісії.

У самому Луганську активність електорату взагалі невисока. Як повідомив В’ячеслав Брагунець, за його соціологічними дослідженнями та прогнозами, навіть за умови «нормальних виборів» явка склала би максимум 30-35%. Тож навряд чи ці голоси суттєво вплинули би на загальний вибір України.

Архіви