На Львівщині в опозиційної трійці з’явився конкурент на вибори президента, – соцопитування

На Львівщині, як і три місяці тому, прохідними на виборах залишаються лише троє опозиційних партій. Проте окремі політичні сили стали значно більше підтримуватися виборцями.

Про це свідчать результати опитування Центру «Соціоінформ», які були оприлюднені сьогодні, 21 січня, на прес-конференції.

Директор Українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак зазначає: «Нам було цікаво подивитися, як змінилася ситуація з вересня до грудня. Першим питанням було, як би люди голосували, якщо вибори до Верховної Ради відбулися б найближчої неділі. Як і три місяці тому, лідирує трійка опозиційних партій – УДАР (32,5%), «Батьківщина» (27,8%) і «Свобода» (18,1%), однак маємо певні зміни. Зокрема, швидкими темпами наростає рейтинг партії УДАР, яка з третього місця перемістилася на перше. Водночас скоротилася частка тих, хто не визначився, за кого віддавати свій голос, та тих, хто на вибори йти не планував».

Водночас, за її словами, дещо змінилася ситуація щодо виборів президента. Так, на першому місці опинився Віталій Кличко, чого ще не було три місяці тому. «Ми вирішили, що не будемо ставити у список кандидатів на посаду президента Юлію Тимошенко, оскільки ми бачимо, що ніяких змін у її справі немає», – пояснила директор Українського центру вивчення громадської думки.

Тож, розподіл голосів без участі Тимошенко виглядає наступним чином: на першому місці – Віталій Кличко (33,9%), на другому – Петро Порошенко (16,9%), на третьому – Арсеній Яценюк (14,7%), на четвертому – Олег Тягнибок (8,7%).

На питання, які кандидати від опозиції мають найбільше шансів на перемогу на президентських виборах, опитувані найбільш прохідним вважають Віталія Кличка (50,1%). Другий кандидат – Арсеній Яценюк (29,5%). Третє місце посів Петро Порошенко (22,6%).

Політолог Анатолій Романюк додає: «Щодо виборів президента, ми маємо трьох основних кандидатів – від УДАРУ, «Батьківщини» та «Свободи». Це відповідає тій схемі, про яку говорить опозиція: в першому турі вони мають йти втрьох. Проте ми бачимо, що за три місяці рейтинг Петра Порошенка суттєво зріс і тепер результати діляться на чотири. Відповідно, рейтинг основного кандидата від опозиції зменшується. Це фактично веде до того, що основні лідери втрачають голоси. Щодо лідерів від опозиції у кандидати в президенти, відповідь у більшості респондентів однозначна – Віталій Кличко».

Це означає, якщо у президенти йтимуть всі лідери опозиції, то їхні результати будуть значно нижчі, ніж якщо був би один кандидат від опозиції.

«Тенденції свідчать, що опозиція мусить мати одного лідера. Якщо в першому турі буде три кандидати, то шанси Порошенка стануть дуже серйозними», – наголосив політолог.

Довідка.

Опитування було проведено Центром «Соціоінформ» 20-30 грудня 2013 року. Методом інтерв’ю було опитано 1200 респондентів на теренах Львівської області віком від 18 років. Помилка репрезентативності дослідження становить +/- 3,5%.

Архіви