На Львівщині пробують влаштувати «паралельні вибори», – голова ТВК

Незаконне виготовлення виборчих бюлетенів для Львівської міської ТВК, а також для Кам’янко-Бузької та Сколівської районних виборчих комісій свідчить про те, що на Львівщині намагаються організувати «паралельні» довибори до Львівської обласної ради.

Про це 22 січня під час прес-конференції заявив голова Львівської обласної ТВК Микола Щур. «Ми сьогодні повинні говорити про те, що з’явилися зацікавлені особи, які вдаються до не дуже демократичних і відповідних до законодавства заходів», – наголосив він.

За його словами, згідно з законом, забезпеченням виготовлення бюлетенів має займатися Львівська обласна ТВК. Згадані комісії пояснюють свої дії «бездіяльністю» ТВК, однак Микола Щур запевнив, що очолювана ним комісія усі вимоги законодавства чітко виконує.

«Вчора на засіданні ЦВК було прийнято рішення і підтверджено, що ми діємо правильно і не здійснюємо незаконної бездіяльності… Ми не маємо підстав підписувати договори і брати на себе фінансові зобов’язання, якщо вони не підтверджені рішенням органу, який затверджує місцевий бюджет», – зазначив голова ТВК.

Своєю чергою, секретар Львівської обласної ТВК Сергій Котенко зазначив, що в розмовах представники згаданих трьох комісій говорять про те, що рішення щодо друку бюлетенів приймали під тиском. За його словами, усі три комісії замовили бюлетені в одного підприємства – «Інтерконтинеталь Україна».

Представник громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут зазначив, що несанкціонований друк бюлетенів перетворює ситуацію з довиборами на «цирк». «Її можна трактувати, як фальсифікацію виборчих документів, і це може завершитися фальсифікацією виборчого процесу загалом», – наголосив він.

Сергій Котенко повідомив, що на останньому засіданні Львівської обласної ТВК прийняли рішення про скасування постанов згаданих трьох комісій про друк бюлетенів. «Ті бюлетені, що вже видруковані – це буде макулатура», – зазначив він. Микола Щур, своєю чергою, запевнив, що навіть в разі спроби провести у Львові, Кам’янко-Бузькому і Сколівському районах виборів за допомогою надрукованих бюлетенів, Львівська обласна ТВК не буде їх визнавати.

Окрім того, голова обласної ТВК вказав на те, що договори, укладені цими комісіями з «Інтерконтиталь-Україна», не можна вважати дійсними, оскільки в бюджеті коштів для їх фінансування не було закладено. Відтак підприємство, що надрукувало бюлетені, може висувати претензії лише до цих комісій, а не до обласної ТВК чи до обласного бюджету.

Також під час прес-конференції Микола Щур і представник Бродівської районної виборчої комісії спростували інформацію про те, що друк бюлетенів замовила також Бродівська РВК.

Нагадаємо, що 21 січня під час наради про довибори до Львівської обласної ради представники Львівської обласної ТВК також озвучили інформацію, згідно з якою Львівська міська виборча комісія, а також районні виборчі комісії Кам’янко-Бузького та Бродівського районів самовільно замовили бюлетені на довибори, давши під це боргові зобов’язання, і ці бюлетені вже надруковано.

Як інформував ZAXID.NET, для проведення проміжних довиборів до Львівської обласної ради потрібно 7 млн грн. Як каже голова Львівської обласної ТВК Микола Щур, виборча комісія має затвердити свій загальний бюджет, а лише тоді починати друк бюлетенів, натомість такої суми – 7 млн грн – з обласного бюджету на сьогодні виділити не можуть, оскільки не знайшли джерела фінансування. У Львівській ОДА пропонують виділити 300 тис. грн на ці потреби. У бюджеті області на 2013 рік коштів на довибори не передбачені. 21 січня Микола Щур підтвердив, що у зв’язку з відсутністю коштів довибори 27 січня провести не вдасться.

Архіви