На 80% території Національного парку «Пам’ятка Пеняцька» не буде суттєвих обмежень у господарській діяльності, – з дискусії у Львові

Місцева громада Бродівського, Золочівського та Буського районів плутають поняття «зповідника» та Національного парку, через що і виникають певні непорозуміння щодо створення на території трьох районів Львівщини Національного природного парку «Пам’ятка Пеняцька» (робоча назва «Північне Поділля»). Про це сьогодні, 14 липня, під час засідання Львівського прес-клубу реформ на тему: «Що дасть Львівщині та Україні відродження «Пам’ятки Пеняцької» графа і мецената Володимира Дідушицького?» повідомив завідувач кафедри екології Львівського лісотехнічного університету України, доктор сільськогосподарських наук, професор Леонід Копій.

За його словами, рівень Заповідника забороняє господарську діяльність на землях місцевими мешканцями та підприємствами, натомість Національний парк поділяється на заповідну зону (до 20% від усієї площі) та на господарську частину, яку включає у себе рекреаційну зону, обмежену рекреаційну зону і так звані буферні зони довкола території Національного парку.

«На 80% території суттєвих обмежень господарської діяльності місцевими підприємствами не буде», – каже Леонід Копій. Там можна бути і гриби збирати, і у ліс ходити, фактично для людей нічого не зміниться.

Він розповів, що Указом Президента від 1 грудня минулого року було поставлено завдання створити Національний парк на території Львівщини. На виконання цього указу у області було створено робочу групу осіб, яка підготувала пропозиції щодо включення певних територій майбутньої пам’ятки. У цьому процесі були переглянуті низка робочих проектів, складено список сільських рад, землі яких будуть входити у межі парку. Леонід Копій повідомив, що на територій трьох районів області уже є 18 об’єктів, які вважаються пам’ятками і будуть включені у територій Національного природного парку.

Також представники робочої групи, каже Леонід Копій, провели зустрічі з керівництвом трьох районних рад та тими сільськими головами територій, які включені у Національний парк. «Після обговорення із місцевою владою були подані пропозиції про включення конкретних територій», – додав він.

Довідка ЗІКу.

На Львівщині, згідно із Указом Президента України від 1 грудня 2008 року готуються до створення Національного природного парку «Пам’ятка Пеняцька».

Місцеві жителі сьогоднеі провели пікетування Львівської ОДА, яким висловили своє незадоволення тим, що у них відбирають землі під створення Національного парку. Люди вимагають проведення місцевого референдуму щодо цього питання.

ЗІК

Архіви