МВС та СБУ просять відреагувати на продаж архіву УПА в Інтернеті

Депутат Львівської обласної ради від НРУ Святослав Шеремета повідомив, що звернувся до голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка, начальника ГУ МВС у Львівській області Богдана Щура та начальника управління СБУ у Львівській області Юрія Кіцула з проханням вирішити питання виставленого на продаж в Інтернеті архіву документів УПА.

Про це Святослав Шеремета повідомив 19 квітня на прес-конференції у Прес-клубі.

За його словами, інформація про виставлення на продаж архіву УПА стала «останньою краплею», яка мусить підштовхнути державу, правоохоронні органи, ЗМІ та громадськість спільно боротися проти так званої «чорної археології».

«На превеликий жаль, ми не бачимо відповідної реакції від правоохоронних органів нашої держави – від МВС, від, можливо, меншою мірою, але також і СБУ, від прокуратури та інших силових структур, які би мали цю ситуацію на належному рівні впорядкувати і внормувати. Окрім того, ми бачимо, що є безумовно недосконала нормативно правова база для того, щоб можна було ефективно боротися з цим явищем», – зазначив Шеремета.

«Я думаю, що на найближчій сесії Львівської обласної ради буде прийняте рішення про створення тимчасової контрольної комісії, яка буде займатися цим питанням. Відповідний проект рішення мною скерований на ім’я голови Львівської обласної ради Олега Панькевича, і я переконаний, що депутатський корпус підтримає цей проект рішення», – додав депутат.

За словами «рухівця», одним із завдань комісії буде підготовка пропозицій щодо змін до законодавства України задля підвищення ефективності боротьби проти «чорних копачів» і вироблення відповідного звернення з рекомендаціями до керівництва держави.

Нагадаємо, нещодавно в одному із Інтернет-магазинів був виставлений на продаж архів УПА з близько 3,5 тис. аркушів – зокрема, наказів Романа Шухевича та списку загиблих. «Чорні археологи» продають архів за 500 тис. грн.

Архіви