Департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР так само, як і ЛМКП «Львівводоканал» відмовилися надавати відповідь на інформаційний запит Львівського прес-клубу з приводу переліку підприємств, з якими укладені договори про прийняття у каналізаційну мережу міста наднормативно забруднених стічних вод.
Про це йшлося 3 вересня на брифінгу Львівського прес-клубу.
Львівський прес-клуб надіслав три запити – два у департамент ЖКГ Львівської міськради, один до ЛМКП «Львівводоканал». Журналісти запитували інформацію, з якими підприємствами і на яких термін «Львівводоканал» має укладені договори про прийняття в каналізаційну мережу міста і на додаткове очищення наднормативно забруднених стічних вод. Про які об’єми стоків йдеться, скільки коштує їх очищення і які суми коштів «Львівводоканал» отримає за це. А також, які суми штрафів і на які підприємства Львова були накладені впродовж 2011-2012 рр. за скидання наднормативних стоків в міську мережу. Хто заплатив, а хто боргує.
Однак, і департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР і «Львівводоканал» відповіли, що запит стосується інформації щодо господарської діяльності ЛМКП «Львівводоканал», яке базує свої стосунки з абонентами на підставі укладених з ними угод. «ЛМКП «Львівводоканал» не є суб’єктом владних повноважень і не зобов’язане оприлюднювати інформацію, яка Вас цікавить, – йдеться у відповіді. Інформація, пов’язана з укладеними Договорами про приймання наднормативно забруднених стічних вод, є конфіденційною. Цю інформацію не може бути надано будь-якій особі жодною зі сторін без згоди другої сторони (п. 7.2 Договору)».
У відповіді однак зазначено, що таких договорів на скид наднормативно забруднених стічних вод станом на 1 серпня 2012 р укладено 50. За інформацією прес-секретаря «Львівводоканалу», станом на сьогодні їх уже 52.
Керівник юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина» Єлизавета Алексєєва зазначила, що вона оцінює відповідь «Львівводоканалу» незаконною. «По-перше, запитувана інформація стосувалася екології. А доступ до екологічної інформації в Україні є відкритим. Це прописано і в Конституції. З іншого боку, підприємство, яке обмежило доступ, є комунальним – заснованим ЛМР, і відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» зобов’язане давати усю вичерпну інформацію про свою діяльність на інформаційні запити», – розповіла юрист. Окрім того, вона повідомила, що ще у 2001 році їх організація мала аналогічну справу з комунальним підприємством «Бродиводоканал» і суд прийняв рішення повністю на користь ГО і зобов’язав надати водоканал усю інформацію.
Депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк припускає, що «Львівводоканал» отримав вказівку згори не видавати жодної інформації. Він пообіцяв уже на наступній сесії ЛМР подати офіційний запит до «Львівводоканалу» з приводу надання необхідної інформації. Якщо це не дасть результату, журналісти обіцяють звернутися до суду.