Львівським виборцям пояснили, як проголосувати не за місцем реєстрації

Щоб змінити місце голосування на цьогорічних президентських виборах, треба звернутись до відділу ведення державного реєстру виборців.

Про це повідомила член ГМ ОПОРА Ірини Швець на презентації просвітницької кампанії щодо позачергових виборів у Львові, інформує кореспондент «Вголосу».

Адресу потрібного відділення можна дізнатись на сайті «Державного реєстру виборців».

Для перереєстрації, за словами Швець, з собою потрібно мати заяву, паспорт та мотиваційний документ, який би підтверджував необхідність голосування в іншому місті.

Форма необхідної заяви є на сайті відомства. Далі працівники перевіряють, чи є людина в реєстрі виборців і чи має право голосу. Якщо все в нормі, виборець отримує посвідчення про те, що він змінив місце голосування.

Щодо мотиваційного документу, то, як пояснила експерт, для студента буде достатньо студентського квитка для перереєстрації. Якщо людина працює, то це має бути довідка з місця роботи, якщо людина проживає в певному місті і має договір оренди житла, цього теж достатньо. Коли людина у відрядженні, то повинне бути відповідне посвідчення.

Також Швець наголосила, що звернутись із заявою до відділу ведення державного реєстру виборців потрібно за 5 днів до голосування, тобто до 19 травня, бо з наступного дня починають виготовляти списки виборців.

Архіви