Львівських правоохоронців навчать коректно поводитись з підозрюваними

На Львівщині розпочато реалізацію проекту «Повідомлений – значить захищений», покликаного, підвищити рівень дотримання прав людини працівниками міліції у Львівській області.

Про це йшла мова сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції, присвяченої відкриттю правозахисного проекту «Повідомлений – значить захищений». В рамках проекту члени громадської організації «Твоє право», яка є ініціатором проекту, проведуть навчальний курс для правоохоронців Львівської області. Під час лекцій міліціонерам читатимуть лекції з прав людини, показуватимуть фільми на правозахисну тематику та проводитимуть тренінги з коректного поводження з затриманими.

«Ми достатньо давно займаємось тематикою порушень прав людини в правоохоронних структурах, і тому добре розуміємо актуальність цієї проблеми. Хоча в працівників МВС проводяться лекції на правову тематику, однак цього недостатньо, саме тому одним з аспектів нашої діяльності буде саме донесення інформації до працівників міліції», – розповів керівник проекту Андрій Гнида, додавши, що ця ініціатива уже отримала схвальну оцінку в керівництва Львівського ГУ МВСУ.

Також, для того, аби затримані мали змогу дізнатись про свої права, ініціатори проекту встановлять інформаційні щити з переліком основних правових норм, які потрібно знати затриманим, в місцях безпосереднього перебування затриманих. Цю ідею громадські активісти запозичили в Польщі, де такі стенди розміщені за державні кошти в місцях, де знаходяться затримані та ув’язнені. Таким чином, за словами Андрія Гниди, сусідня держава вирішила проблему зловживань владою правоохоронцями.

Також, для того, аби надавати жертвам міліцейського свавілля юридичну допомогу, члени громадської організації «Твоє право» відкрили громадську приймальню, куди громадяни буде звернутись по юридичну допомогу у випадку порушення їх прав. Вона знаходитиметься за адресою м. Львів, вул. Лисенка, 38, працюватиме в понеділок, середу і четвер з 12 до 17 години. Також, юридичну консультацію можна буде отримати за телефоном (032) 225-60-37 в фахівців організації.

Архіви