Львівська область споживає 1,8 млрд кубів газу, видобуває – 900 млн – експерт

За минулий рік в Україні спожили 35 млрд кубометрів газу, а видобуто трохи більше 20 млрд кубометрів газу.

Про це сьогодні, 18 лютого, під час прес-конференції на тему: «Хто в Україні видобуває корисні копалини і скільки заробляє на цьому? Імплементація ініціативи прозорості видобувних галузей у державі», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт київського аналітичного центру «Діксі Груп»  Роман Ніцович. 

– У нас різко впало споживання газу. Це пов’язано з економічною ситуацією в Україні. Але ж економіка буде зростати, тому попит потрібно буде задовольняти, – каже він. 

Водночас, за його словами, за останні роки в Україні змінено видобуток газу. Передусім через те, що були підвищенні ставки рентної плати і багато інвесторів або згорнули свої програми, або заморозили через те, що не бачили там економічної вигоди. Зараз ці ставки повернули на попередній рівень. 

– Зараз мова йде про те, що наш газ буде вигідніший хоча би тому, що в його ціну не буде закладено транспортних витрат. Крім того, гривня знецінилися двічі. Отож і закордонний газ, який купується за валюту, став дорожчим удвічі, – каже Роман Ніцович.

Що стосується Львівщини, то, за словами координатора Асоціації «ЕнергоТранспарентність» Владислав Дейнека, тут працює одинадцять газо- та нафтовидобувних компаній. Їм належить 63 спецдозволи на видобуток нафти і газу на території області. 

– Але газ, який вони видобували, не задовольняв усі потреби області. Споживання у Львівській області – 1,8 млрд кубометрів газу. А видобувалося до 900 млн кубометрів газу. А майже мільярд кубів газу доводилося імпортувати, – каже Владислав Дейнеко. 

Архіви