У США на одного хворого з опіками витрачають $10 тисяч за добу, у Львові – до 1000 гривень

Такі цифри прозвучали сьогодні, 18 лютого, під час прес-конференції на тему «Зниження дитячого травматизму від опікової травми. Старт проекту у Львівській області», яка відбулася у Львівському прес-клубі.

У Львівській області стартувала освітня програма, де навчатимуть батьків упекпреджувати ситуації, за яких їхня дитина може зазнати опікових травм. 

За словами керівника проекту з американського боку, професора Гарвардського університету Геннадія Фузайлова, п’ять років тому він уперше приїхав оперувати маленьких діток, які потерпіли від опіків, до Львова. І впродовж цього часу пам’ятав про необхідність профілактичної протиопікової освіти для батьків. 

– У нас в опіковому відділенні на одне опікове ліжко витрачають близько 10 тисяч доларів за добу. Це не враховуються консультації та операції. Якщо потрібна операція, то це ще додаткові кошти, якщо консультація – то це ще додаткові, – підсумовує американський лікар. 

Він згадав, що в клініці у США лікувався український хлопчик Володя Бубело.

– Він провів в інтенсивній терапії п’ять місяців. Отож рахуйте: п’ять місяців – це 150 днів, 150 днів по 10 тисяч доларів – це тільки за те, що лежав у лікарні. А ми до того ж зробили йму близько 30 операцій. Мова йде про понад два мільйони доларів на одного пацієнта, – озвучив суми Геннадій Фузайлов. 

Натомість у львівських лікарнях про такі видатки на лікування можуть лише мріяти. 

– У нас починається проблема вже з транспортуванням пацієнта до клініки. Опіки не стаються в центрі Львова. Вони стаються переважно в районах, в селах. І коли буваєш в США в клініці, над тобою нон-стоп літають вертольоти, які сідають на клініку. А в нас, в області, є вісім реанімобілів. І вони можуть бути задіяні на якісь надзвичайні події, а не там, де відбувся опік. Коли сталася трагедія у 2012 році з родиною Царицьких, то ми зняли чотири реанімобіля і відправили туди, – каже заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак.

За її словами, у нас на лікування пацієнта в реанімації максимально може піти до однієї тисячі гривень в день. А при перебуванні в стаціонарі на медикаменти в день йде від трьох до тридцяти гривень. 

– Крім того, в лікарнях не передбачені штатні психологи. Тільки в «ОХМАТДИТі» є одна штатна одиниця. А в інших лікарнях, нібито, пацієнти не мають психологічних проблем. Соціальні працівники також не передбачені, – порівнює Ірина Микичак лікарні українські та американські. 

Архіви