Львівська міська рада наклала гриф «таємно» на прізвища щасливчиків, які отримують комунальні квартири

Сьогодні ГО «Інформаційно-правовий центр «Наше право» подала в суд на Львівську міську раду за засекречення інформації про осіб, які отримали комунальні квартири.  Про це на брифінгу в Прес-клубі  повідомили юристи ГО «Інформаційно-правовий центр «Наше право».  

23 серпня 2012 року громадська організація «Інформаційно-правовий центр «Наше право» скерувала інформаційний запит у ЛМР з проханням оприлюднити повні копії рішень ЛМР про надання квартир черговикам і позачерговикам, інші операції з житлом, що стосуються 92 осіб і структур, оскільки на сайті міськради були розміщені купюровані документи – без прізвищ і адрес.  Але у своїй відповіді на запит від 31 серпня ц.р.  Львівська міська рада відмовилася надати ГО повні дані про тих, хто отримав комунальне житло.

«Наше право» просить суд визнати неправомірною відмову Львівської міської ради про надання копії рішень виконавчого комітету Львівської міської ради про розпорядження комунальним майном, а також зобов’язати Львівську міську раду оприлюднити всі копії повних рішень про розпорядження комунальним майном на її офіційному сайті, – написано в позові у Галицький районний суд м.Львова. Про це розповіла юрист ГО «Інформаційно-правовий центр «Наше право» Тетяна Дембіцька.

– З дня вступу в дію Закону «Про доступ до публічної інформації» (9 травня 2011 року) міськрада зарахувала інформацію про індивідуальні дані людей, які отримують комунальне житло, до інформації з обмеженим доступом. Такими діями Львівська міська рада порушила низку законодавчих вимог. А саме – статті 34, 40 Конституції України; статтю 4 Закону України «Про місцеве самоврядування», яка закріплює принципи, на основі яких здійснюється місцеве самоврядування – принцип підзвітності та відповідальності перед територіальною громадою їх органів та посадових осіб; статтю 5 Закону України «Про інформацію», статтю 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка визначає, що розпорядниками інформації є субєкти владних повноважень.

Зокрема, ця відмова міськради порушує частину 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка передбачає, що «не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно». ЛМР порушила також  статтю 10 Європейської конвенції про захист прав та основних свобод людини. Загалом, таких неповних рішень на сайті ЛМР з травня 2011 року до 17 червня 2012 року є 92»,- підсумувала юрист ГО «Інформаційно-правовий центр «Наше право» Марія Дзюпин.

– Інформація про фізичних та юридичних осіб, яка є в рішеннях ЛМР – ім’я, прізвище особи, назва юридичної особи, адреса квартири, отриманої у власність, не є конфіденційною і доступ до неї не потребує згоди особи, яка отримала цю квартиру. І ця норма повністю відповідає вимогам Закону України «Про захист персональних даних». Що такого таємного може бути в прізвищах та іменах осіб, які стояли в черзі на отримання квартири та отримали її відповідно до закону? Адже власність територіальної громади це спільне майно територіальної громади, і всі мешканці Львова мають право знати, кому і за що було надано квартири. У Львові склалася така практика, що надання квартир відомим особам, наприклад, спортсменам чи видатним людям, є предметом піару. Тоді чиновники хочуть, щоб мешканці якнайширше знали про таке надання квартир. А в інших випадках, вони приховують таку інформацію. Конфіденційною – і замальовуватися в текстах рішень – може бути лише інформація про сімейний стан особи, дату народження, – зазначила Тетяна Дембіцька.

В інших містах України рішення виконавчих комітетів міських рад про надання квартир у власність оприлюднюють у повному обсязі. Так вчиняють, зокрема, Тернопільська, Чернівецька Вінницька та інші міські ради. Там інформація про ім’я та прізвище особи, площу квартири, яку вона отримала у власність, її вартість, адреса, де вона розташована, є відкритою, – підсумувала Тетяна Дембіцька.

Архіви