КРУГЛИЙ СТІЛ

«Співробітництво громад в Україні: стан та перспективи».

Учасники:

  • Ростислав Замлинський, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації;

  • Володимир Гірняк, заступник голови Львівської обласної ради;

  • Любомир Зубач, народний депутат України, член комітету з питань державного будівництва, регіональної політики і місцевого самоврядування;

  • Андрій Бринь, директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області.

У заході також візьмуть участь службові та посадові особи, депутати органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, радники Центрів розвитку місцевого самоврядування, науковці, представники громадських об’єднань, органів самоорганізації населення зі Львівської, Волинської, Рівненської та Івано-Франківської областей.

На круглому столі буде презентовано результати дослідження “Аналіз стану впровадження співробітництва територіальних громад в Україні”, а також представлена окрема презентація нормативної процедури та організації співробітництва.

Досвід країн Європи, США та Канади показує, що співробітництво територіальних громад може бути ефективним механізмом для соціально-економічного, культурного розвитку територій, вирішення питань місцевого значення, проблем громад. У зв’язку із стартом процесу децентралізації та реформи місцевого самоврядування, у 2014 прийнятий

Закон України «Про співробітництво територіальних громад». Станом на 20 липня 2017 року в Україні зареєстровано 88 договорів про співробітництво територіальних громад.

Питання до обговорення:

– історії успіху та негативні практики співробітництва громад в Україні,

– нормативне забезпечення, стан та шляхи вдосконалення,

– проблеми та перспективи в процесі використання механізму співробітництва громад в Україні,

– фінансування та державне стимулювання співробітництва територіальних громад в Україні,

– участь громадськості та роль самоорганізації населення у співробітництві територіальних громад.

Контактна особа: Марія Дзюпин, тел.: (097) 459 15 14.

Організатор заходу: ГО «Фундація імені Григорія Яхимовича» у партнерстві із ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки МФ «Відродження», спільно із Центром розвитку місцевого самоврядування у Львівській області.

Архіви