КРУГЛИЙ СТІЛ

«Відкриті списки по-європейськи: як це працює на парламентських виборах у Польщі і Словаччині?».

Учасники:

  • Іванна Фединчук, аналітик моніторингово-аналітичної групи "ЦИФРА";
  • спостерігачі за виборами в Польщі та Словаччині.

Довідка

Упродовж останніх років в Україні активно дискутують питання зміни виборчої системи. Серед найбільш прийнятних альтернатив розглядають пропорційну систему відкритих партійних списків.

Для того, щоб глибше вивчити особливості функціонування цієї системи, моніторингово-аналітична група «ЦИФРА» організувала місії спостереження на парламентські вибори у Польщі (жовтень, 2015) та Словаччині (березень, 2016). Представники МАГ «ЦИФРА» спостерігали за процесом голосування, підрахунком голосів та визначенням результатів виборів; спілкувались із представниками центральних виборчих комісій цих країн, а також членами окружних та дільничних виборчкомів; зустрічалися з представниками місцевих громадських організацій, експертами та аналітиками з питань виборів та виборчого законодавства.

На круглому столі будуть представлені результати спостереження за виборами у Польщі та Словаччині; проаналізовані особливості виборчих систем, які використовують у цих країнах; а також відбудеться відкрита дискусія з приводу того, який досвід і механізми можуть бути використані у процесі реформи виборчої системи в Україні.

Контактна інформація: Іванна Фединчук, +38 097 761 6571[email protected]

Архіви