КРУГЛИЙ СТІЛ

«Свобода мирних зібрань. Європейські принципи та українська практика»

Судді адміністративних судів, представники міліції, преси та органів місцевого самоврядування, правозахисники та громадські активісти розпочнуть діалог про фундаментальні права людей на мирні зібрання.

Захід відбудеться в рамках Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» за підтримки Національного Демократичного Інституту США.

Члени робочої групи при Комітеті Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розкажуть про стан доопрацювання законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів».

Також на круглому столі будуть оприлюднені результати моніторингу свободи мирних зібрань у Львівській області, здійсненого громадською організацією «Вартові закону», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», короткі заяви для преси основних учасників.

Теми для обговорення:

  1. Принципи свободи зібрань (Європейська конвенція з прав людини, рішення Європейського суду з прав людини, керівні принципи зі свободи зібрань ОБСЄ).
  2. Судові заборони мирних зібрань.
  3. Дії органів внутрішніх справ під час мирних зібрань.
  4. Українське законодавство про свободу мирних зібрань та проект закону «Про свободу мирних зібрань».

Подібні круглі столи вже відбулися у містах: Київ, Харків, Донецьк, Луганськ, Рівне, Севастополь, Миколаїв, Кіровоград.

Організатори заходу у Львові: громадянський рух «Відсіч», громадська організація «Вартові закону», центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Контактні телефони:

+380 63 628-68-41 – Ольга Сало

+380 68 121-77-41 – Михайло Лебедь

Архіви