Конфлікт навколо «Експресу» не політичний, а економічний, – Зинич

Конфлікт навколо газети «Експрес» не політичний, а виключно господарський і корпоративний, що жодним чином не може впливати на редакційну політику видання.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив поновлений судом учасник ТзОВ «Видавнича група «Супердрук» (до зміни назви – ТзОВ «Видавнича група «Експрес») Микола Зинич.

Він зазначив, що у судах відстоює свої права як учасник товариства, в якому він має 22,85%. При цьому Зинич запевнив, що «не є членом жодної з партій і не входить до жодного органу влади».

«Конфлікт був пов’язаний з тим, що у 2008 році – на початку 2009 року, маючи певні розбіжності в напрямках діяльності, я звернувся до учасників інших товариства з проханням вийти зі складу учасників шляхом продажу своєї частки або дати мені дозвіл на продаж третій стороні. Я отримав негативну відповідь. І після цього почалися всі процеси», – сказав він.

Адвокат Андрій Потинський, який представляє інтереси Зинича, додав, що всі питання даного спору лежать виключно в економічній площині. За словами адвоката, права його клієнта неодноразово порушувались, коли без його участі відбувалося збільшення статутного фонду, а потім його виключали з учасників товариства. У зв’язку з цим відбувалося вже більше, як десять судових процесів у різних судових інстанціях.

Завтра ця справа буде розглядатися у Львівському апеляційному господарському суді, тому, за словами адвоката, вони розглядають публікацію в «Експресі» про тиск на видання лише як спробу вплинути на суд напередодні розгляду справи, а також «економічний конфлікт видати за політичний».

Довідка ЗІКу.

26 січня газета «Експрес» вийшла у свiт з бiлою, незадрукованою першою сторiнкою. Як пояснили у редакцiї, це не помилка полiграфiстiв чи редакцiї, а форма протесту проти спроби закрити газету за надуманими приводами.

Журналiсти заявили, що атака на газету з використанням манiпулятивних технологiй та судових рiшень розпочалася пiсля того, як редакцiя, на неофiцiйних переговорах, вiдмовилась припинити критику партiї влади на своїх сторiнках.

«Цi люди вважають, що газети створенi лише для того, щоб догоджати їм, хвалити їх. Особливо, напередоднi чергових виборiв. Вибачте, у нас iнша позицiя. Ми не згiднi з таким уявленнями про журналiстську працю i ставати на колiна не будемо», – заявив головний редактор газети «Експрес» Iгор Починок.

Журналiсти газети заявляють, що розпочинають серiю протестних акцiй i звернулися до людей з проханням про пiдтримку.

Архіви