Комплектуючі і сировина «заїжджають» в Україну за новою ціною, асортимент незмінний – митник

90 відсотків українців, які перетинають пункти пропуску у Львівській області, користуються правом малого прикордонного руху. Цим громадянам не потрібні візи.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Як змінилися товарно-транспортні потоки на українсько-польському кордоні через кризову ситуацію в економіці» повідомив начальник управління організації митного контролю Львівської митниці Державної фіскальної служби України Андрій Тодощук.

– Лише десять відсотків з тих, хто перетинає кордон, мають візи. Тому скасування візового режиму не змінить ситуацію на пунктах пропуску, – каже начальник управління організації митного контролю Львівської митниці Державної фіскальної служби України Андрій Тодощук.
За його словами, поляки вже готові до скасування візового режиму для українців. Вони готові працювати з українськими митниками в одному приміщенні, як це було під час «Євро-2012». А щоби не було черг, треба дотримуватися звичайних правил співжиття в суспільстві.

– Якщо на зупинку, де чекає сотня пасажирів, прийде трамвай, то всі вони одночасно в нього не сядуть. Що більше буде дверей, що більше люди будуть ввічливими і пропускатимуть дітей і жінок, тим швидше трамвай наповниться. Так ось, на кордоні Польщі і Німеччини, коли ще були кордони, на кожні 25 кілометрів були пункти пропуску. У нас же до останнього моменту – 90 кілометрів. А зараз – 70 кілометрів, – каже Андрій Тодощук.
Крім того він зауважив, що поганою є дорожна інфраструктура на території України.

– Під’їхали до Краківця, бачимо велике скупчення, можна проїхати в Грушів-Будомеж, але там немає дороги. Під’їхали до Рава-Руської, бачимо скупчення. Давайте проїдемо ще. Але там не те, що нема дороги, там люди перекривають дорогу. В Белзі так само немає дороги. Ну і ми свідомі того, що коли держава воює, їй важко надавати кошти на облаштування пунктів пропусків, – вважає митник.
За його словами, якщо порівнювати українські пункти пропуску з польськими, то там – найсучасніше устаткування, там недавно закінчили реконструкцію. А в Україні реконструкція в Шегині-Медика була до Олімпіади 1980 року. Після того зробили лише незначні доробки.

–  А якщо порівнювати на ділянках російських, білоруських, то там просто дорога і стоять дві, перепрошую, псячі будки. І купа об’їзних шляхів, – каже Андрій Тодощук.

Що стосується товарів, які перевозять, то митники зауважили, що везуть те ж, що й раніше, але в менших об’ємах.
– Це загальноекономічна ситуація, коли валюта, за яку купують цей товар, буквально, впродовж півроку виросла на 100%. І якщо були якісь запаси на складах, то воно зараз допродається. Разом з тим комплектуючі «заїжджають» за новою ціною, сировина для виробництва – за новою ціною. Асортимент той самий. Тільки в менших об’ємах, – каже він.

Архіви