Кандидати в нардепи найбільше бояться тих, хто може нагадати про їхні старі гріхи

Найдієвіші та найшвидші засоби боротьби з адмінресурсом на виборах – звернення до журналістів.

До такої думки дійшли учасники он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом на тему «Вплив адміністративного ресурсу в Дніпропетровській і Львівській областях на виборчу кампанію до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року», який відбувся в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клубу.

На думку громадських діячів, звернення до органів прокуратури, міліції та до комісії, яка займається виборами, дасть результат, але не швидко. Так і вибори можуть завершити.

Оглядач газети «День» Юрій Райхель вважає, що перевага українських ЗМІ в тому, що вони належать різних олігархам, які між собою гризуться, як вовки. Тому той, хто зазнає використання адмінресурсу, може звернутися до кількох видань та каналів, які з задоволенням «наїдуть» на опозиційних кандидатів.

– Дуже багато кандидатів бояться, коли їм нагадують про їхні минулі «подвиги». Для Дніпропетровської області – це дуже важливо, бо у нас дуже багато кандидатів-мажоритарників, які були в попередній владі. І їм зараз не хочеться, щоби їм це нагадували. В тому числі і про їх звички порушувати виборче законодавство, – каже дніпропетровець.

Голова Львівської облдержадміністрації 2008-2010 років Микола Кміть радить тим, хто зазнає тиску, спочатку написати офіційні заяви в правоохоронні органи. А вже потім йти до журналістів з копіями цих заяв. Це дасть набагато більше результату.

Хоча обидва спікери не заперечують, що навіть офіційні звернення до правоохоронних органів можуть не дати результатів, тому що Україна все ще послуговується старим виборчим законодавством, а справи проти порушників-кандидатів у депутати ведуть судді, які звикли зловживати.

Архіви