Івано-Франківська облрада заблокувала сланцевий газ, наступна – Львівська

Депутати Івано-Франківської облради не дали згоду на видобуток сланцевого газу на Прикарпатті. Вони висловили 130 зауважень до угоди з компанією Chevron і попросили Кабмін врахувати їх, пише Слава Угринюк для ВВС Україна з Івано-Франківська.

40 голосів "за", 1 – "проти", 4 – "утрималось, – такі результати голосування депутатів обласної ради щодо погодження Угоди про розподіл вуглеводнів, яка передбачає видобуток сланцевого газу на території Івано-Франківщини американською компанією Chevron та українським приватним підприємством Надра-Олеська.

Загалом Івано-Франківська облрада налічує 114 депутатів, з них на останньому сесійному засіданні присутніми були 89.

Дискусія навколо доцільності видобутку сланцю на Прикарпатті тривала близько трьох годин.

Нагадаємо, що народний депутат України, голова комітету з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради ірина Сех у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» спрогнозувала варіанти розвитку подій, якщо Львівська та Івано-Франківська обласні ради не схвалять угоду з компанією "Шеврон-Україна" про видобуток і розподіл сланцевого газу на території західних областей.

«Те, що угода надійшла – це певна перемога громад, оскільки угода про видобуток сланцевого газу з компанією «Шелл», погоджена з Харківською і Донецькою облрадами, отримала гриф «конфіденційно». Це нонсенс, бо угода стосується екологічних питань і відповідно до міжнародних стандартів питання, пов’язані з екологічними ризиками, не можуть бути засекречені. А цю угоду на порушення низки законів, навіть, не отримали депутати Верховної Ради»,- наголосила Ірина Сех.

Якщо обласні ради Льввської та Івано-Франківської областей не узгодять, подану їм угоду, то вважає Ірина Сех, напрацьовується новий проект угоди і знову подається до місцевих рад. Це опримістичний варіант.

Інший, песиміститчний варіант, вирішення проблеми – більшість Верховної Ради в особі фракціїй Партії регіонів і Комуністичної партії, за допомогою позафракційних, ухвалюють зміни до Закону України «Про угоди про розподіл продукції» і цей єдиний пункт, який передбачає погодження з місцевими радами, просто викидаюить з закону, вважає Ірина Сех.

Архіви