І нехай увесь світ знає – в Україні є політичні в’язні! – Ірина Калинець

В Україні з’явилися перші політичні вязні. Про це сьогодні, 25 травня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомили громадській діяч, колишній політ в’язень Ірина Калинець та адвокат Вуслан Валько.

До політичних в’язнів Ірина калинець зарахувала «усіх тризубівців та свободівців та учасників податкового Майдану».

«Людей судять за абсурдні речі. Пригадаймо справу хлопців тризубівців, які знесли голову ката українського народу Сталіну. Уявімо собі ситуацію, якби в Німеччині переслідували та увязнювали за те, що хтось підірвав памятник Гітлеру. Зрештою такі дії – це справа честі та моральної відповідальності», – заявила Ірина Калинець.

Правозахисник Руслан Валько переконаний, що сучасними політичними в’язнями є брати Коваліви, Степан Підкуймуха та молода поетеса Ганна Сінько, яка у грудні 2010 року посмажила яєчню на Вічному вогні у Парку слави в Києві, протестуючи проти безглуздого спалення газу на підтримку тоталітарної символіки, замість того, щоб використати ці гроші на ще живих ветеранів. Ганні інкримінують статтю 297 ч.2 «Наруга над могилою». Нині вона перебуває в Лук’янівському СІЗО і їй загрожує від 3 до 5 років.

Правозахисник переконаний, що нині людей переслідують за політичними переконаннями, а міліція активно запускає репресивну машину, адже за останній рік в слідчих ізоляторах загинуло 8 людей. За його словами, кримінальні справи є сфальшованими та навіть неграмотно порушеними.

«У випадку Ганни Сінько, то вона не може нести відповідальність за вказаною статтею, адже у вказаному місці немає жодної могили», – каже адвокат.

Ірина Калинець висловила припущення, що Україну врятує тільки об’єднання адвокатів, які захищатимуть права «політв’язнів» у міжнарозних судах: «І нехай увесь світ знає – в Україні є політичні в’язні!»

Архіви