Гриценко: Якщо Путін знатиме, що з-за кожного куща його чекає вогонь, він нікуди не піде

Для того, аби зупинити війну, треба продемонструвати рішучість намірів щодо оборони своєї країни. Якщо Путін знатиме, що з-за кожного куща в Україні його чекатиме вогонь, він нікуди не піде.

На цьому 3 квітня наголосив народний депутат, екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко під час прес-конференції у Львові.

З його слів, за місяць часу здали Крим: «Наслідки ми розуміємо. Нескоро Крим повернеться. За цей час можна було вирівняти бойові потенціали на східних кордонах. Цього не зробили. Лише зараз із великим запізненням це робиться».

«У Західній Україні стоять авіаційні бригади, які мали б давно вже бути на аеродромах «Полтава», «Вознесенськ». Стоять зенітно-ракетні дивізіонні полки, які прикривають небо Львівщини, Франківщини, Закарпаття тощо. А мали би прикривати небо з боку Харкова, Донецька, Луганська, Сум. Вони всі мобільні. 10-12 годин і вони вже там. Натомість вони місяць стоять тут, – зазначив Гриценко.

У нас три чверті авіації стоїть, а мала би літати. Що заважає? Двигуни потребують ремонту, власне, авіаційна техніка його потребує. За місяць це вже мали би зробити. Два заводи для двох базових літаків-винищувачів – СУ-27 – Запорізький ремонтний завод, МІГ-29 – Львівський ремонтний завод – мали би працювати у три зміни. На заводі і заводські бригади безпосередньо у бригадах. Цього не було. Щодо двигунів – Луцький ремонтний завод не окупований. Перевірте, скільки він двигунів відремонтував за місяць, зробите масове відкриття. Усе це потрібно робити зараз, бо агресія – лише питання часу».

Екс-міністр оборони зауважив, що дехто звинувачує його у намаганні спровокувати війну: «Категорично відкидаю. У мене сім’я, кохана дружина, четверо дітей, двоє внучок. Я не хочу війни, а хочу, щоб в людей була безпека і спокій. І для того, аби зупинити війну, треба продемонструвати рішучість намірів щодо оборони країни. Стрілецької зброї у нас вистачить на 1,5 млн людей. Якщо Путін знатиме, що з-за кожного куща його чекатиме вогонь, він нікуди не піде. І є люди, готові взяти зброю і захищати країну. Тоді війни не буде».

На переконання Анатолія Гриценка, влада могла зупинити анексію Криму, коли на півострові з’явились перші російські військові: «Не якісь «зелені чоловічки», адже знаємо номери військових частин, їхніх командирів. Коли лише захопили адмінбудівлі в Криму, то, маючи 20 тисяч наших військ, включаючи два батальйони морської піхоти, два підрозділи тих, кого називають морськими котиками, спецназ, маючи на материковій частині «Альфу» та інші спецпідрозділи, можна було зупинити, локалізувати і не допустити так званого референдуму та анексії Криму».

Нардеп наголосив на персональній відповідальності людей, які це допустили.

«Забезпечити територіальну цілісність і недоторканність кордонів, нацбезпеку та оборону країни має, відповідно до Конституції, президент, він же – верховний головнокомандувач ЗСУ. Турчинов цього не забезпечив, відтак, давно мав піти у відставку. Так само міністри-силовики, – підкреслив політик. – Коли Тимошенко лише прилетіла, я сказав їй, що треба негайно відсторонити Турчинова, бо керівництво провалює себе. Не почули. Значить, на себе взяла відповідальність за всі дії «свого» керівництва. Відповідальність має прізвище».

Нагадаємо, на переконання Гриценка, якщо трикутник «влада-армія-народ» буде збалансований, то Україна зможе зупинити будь-яку агресію. З його слів, до оборони країни потрібно залучати людей, які, як ніколи, патріотично піднялися. Зараз, вважає нардеп, «час мужиків» – 35-50 років, свідомих, відповідальних, яких не потрібно довго вчити і які готові йти і захищати країну.

Архіви