Громадським організаціям Західної України, які надають прямі соціальні послуги, пропонують підтримку в період кризи

5 жовтня 2010 року у Прес-клубі відбулася прес-конференція на тему: «Підтримка вразливих груп населення в Західній Україні в період кризи». Її організатори – МБФ «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону» (Карпатський фонд) та Міжнародний фонд «Відродження» запропонували фінансову допомогу місцевим неурядовим організаціям (НУО) чотирьох областей Карпатського регіону (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька), які надають прямі соціальні послуги населенню.

Неурядові громадські організації можуть отримати ці гранти за умови, що їхні послуги будуть  спрямовані на покращення якості життя визначених цільових груп населення: зокрема, інвалідів, людей з фізичними вадами, жінок, молоді, людей похилого віку, безробітних, маргінальних груп, малозабезпечених, безпритульних, людей з вадами психічного здоров’я, людей хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих, узалежнених.

Окрім безпосередньої підтримки соціально вразливих верств населення, проект повинен сприяти впровадженню інноваційних соціальних послуг, забезпечити їхню сталість, допомогти різним формам соціального підприємництва, а також заохотити органи місцевого самоврядування сприяти НУО.

МБФ «Фонд розвитку Карпатського Єврорегіону» (Карпатський фонд) та Міжнародний фонд «Відродження» перевагу нададуть тим НУО, які запропонують швидку та ефективну допомогу цільовій групі, але  використовуватимуть при цьому менші ресурси; створять умови для надання соціальних послуг на постійній основі (в тому числі і після завершення фінансування в межах програми); запропонують більш гнучку соціальну допомогу та сприятимуть деінституалізації всієї системи соціальних послуг.  

Усі соціальні послуги обов’язково повинні мати яскраво окреслене антикризове спрямування, слугувати моделлю для повторення та бути цікавими для інших донорів, щоби ті готові були співфінансувати проект.

У рамках програми будуть надані гранти офіційно зареєстрованим НУО із статусом неприбуткових, які працюють на території Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей. Загальнонаціональні та міжнародні організації, які діють за межами регіону, можуть бути партнерами в здійсненні проекту, однак, вони не можуть отримати грант. Відбір проектних заявок здійснюватиметься на конкурсній основі незалежними експертами.

Організація, яка звертається за грантом, повинна мати підтверджений позитивний досвід надання послуг певній соціальній групі. Для новостворених організацій обов’язковою умовою є чітке визначення конкретної цільової групи та соціальних послуг для неї в статуті організації.

Загальний бюджет проекту становить 5 670 000 грн, з яких МБФ «Відродження» надає  2 450 000 грн, а Карпатський фонд забезпечує організаційну підтримку здійснення проекту, а також надання фінансової допомоги на суму 3 220 000 грн у рамках Програми соціальних перетворень на Західній Україні.

Архіви