Громадяни не можуть потрапити на засідання виконкому ЛМР, – експерт

Тільки Луцьк та Івано-Франківськ вперше за ті чотири роки, впродовж яких відбувається моніторинг індексу публічності, зуміли досягнути рівня публічності, який класифікують як «публічні міста».

Про це сьогодні, 27 грудня, під час прес-конференції на тему: «Індекс публічності-2016: чи є прогрес у роботі Львівської міської ради?»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив координатор кампанії «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування» Олександр Неберикут.

– Традиційно трійка лідерів публічності – Луцьк, Івано-Франківськ та Київ. Далі йде Вінниця. Львів завжди опиняється під рискою.
Водночас, за його словами, публічність зростає. Якщо порівняти з минулим роком, то публічність Луцька зросла на 20 відсотків, а Львова – на 10.

Також більш відкритими у своїх звітах стають депутати. А ось виконавчі органи навпаки, стають більш закритими.

За словами інформаційного директора Громадянської мережі «ОПОРА» Ірини Швець, торік експерти оцінили відкритість виконавчих органів Львівської міської ради на 66 відсотки, а цього року – тільки на 64 відсотки. Проте, за її словами, це не означає, що виконавчі органи стали гірше працювати.

– Це свідчить про зміни в законодавстві, які вимагають більшої прозорості. А виконавчі органи – неповоротка структура. Не здатна в стислі терміни внести відповідні зміни, – вважає вона.

Експерт зауважила, що цього року, на відміну від минулого, на сайті міської ради оприлюднили всю інформацію про міського голову, його заступників, радників та начальників департаментів і управлінь.

– На сайті можна перейти на персональні сторінки заступників, ознайомитися з їхньою біографією, декларацією про доходи та записатися на прийом. А ще минулого року записатися на прийом до міського голови Львова було неможливо, – зауважила Ірина Швець.

Щодо непублічності, то, на думку експерта, громадяни не можуть потрапити на засідання виконавчого комітету Львівської міської ради, тому що анонсуються вони запізно, лише за день до їхнього проведення. І також тут не оприлюднюють проекти рішень, які будуть розглядати.

– Якщо порівнювати з минулими роками, то якість відповідей на публічні звернення, погіршилася. Так само ми не отримали відповіді на всі запити, які надсилали, – говорить інформаційний директор Громадянської мережі «ОПОРА».

Архіви