Фракція «Свободи» використовує сайт Львівської облради для піару, – моніторинг

Оксана Дащаківська

Фракція ВО «Свободи» у Львівській облраді використовує сайт облради для роботи з виборцями у сфері піару, – такий висновок оприлюднила 29 серпня виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська за підсумками моніторингу діяльності Львівської облради за період з листопада 2010 року дотепер.

З огляду на те, що зі змінами виборчого законодавства, кандидати в депутати не мали обов’язку подавати передвиборчих програм і давали лише загальні популістичні обіцянки, ЛОГО «Комітет виборців України» аналізував інші аспекти діяльності ради, зокрема  виконання законів «Про доступ до публічної інформації», «Про висвітлення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування України», та відповідні постанови КМУ, які зобов’язують органи місцевого самоврядування мати власні сайти. Про це О.Дащаківська зазначила під час прес-конференції.

За її словами, на сайті Львівської облради є рубрика «Діяльність депутатів» і «Новини». «У рубриці «Діяльність депутатів» є 11 повідомлень. 6 із них – від НРУ: оприлюднені звернення фракції та їх керівника – депутата Андрія Корната, а решта – звіти та інформація. – прокоментувала О.Дащаківська. – Головними ж дійовими особами рубрики «Новини» є голова Львівської обласної ради, «свободівець» Олег Панькевич, його заступники, «свободівка» Ірина Сех, голова екологічної комісії, значно рідше – Ірина Фаріон та двічі згадано Святослава Шеремету. Це – головні герої новин Львівської обласної ради».

Експерт акцентувала, що за згаданий період часу на сайті Львівської облради з’явилося надзвичайно багато новин – 670. «За цей час на сайті Донецької облради з’явилося 119 новин, Івано-Франківської облради – 227 новин, Волинської – 301», – порівняла вона.

За підрахунками представників ЛОГО КВУ найбільше серед них, а саме – 285 присвячені національно-духовному життю краю та депутатів Львівської обласної ради: кого відвідали, кого привітали, кого нагородили, поздоровлення з державними святами, новини про мову, цінності тощо.

Тим часом соціальних новин – 66, економічних – 66, екологічних – 23. 91 новина стосувалася організації роботи ради, керівництва, депутатів. 54 – політики і місцевого самоврядування: як відбувається взаємодія між політичними партіями, взаємодія з Львівською обласною державною адміністрацією, з місцевими радами. Багато новин присвячено і взаєминам з міжнародними організаціями, їх представниками.

«Такий розподіл новин на сайті Львівської обласної ради дозволяє мені робити висновок, можливо, він суб’єктивний, про те, що, зокрема, фракція ВО «Свободи» використовує сайт облради для роботи з виборцями у сфері піару. Вони провадять свої цінності, за які їх обрали, акцентують на цьому увагу. Тому варто говорити, що фракція в такий спосіб готується до парламентських виборів, які будуть незабаром».

Архіви