Фальстарт президентських виборів 2010 року відбувся ще у 2004 році, – експерт

Фальстарт президентських виборів 2010 року відбувся ще у 2004 році після подій на Майдані. Суспільство стартувало вчасно, а політики – ні. Лідерами фальстарту можна вважати Юлію Тимошенко, Віктора Януковича, Арсенія Яценюка. Віктор Ющенко ще не визначився, чи взагалі буде стартувати. Про це сьогодні, 9 вересня, під час круглого столу заявив експерт ГО «Інститут політичних технологій» Олег Процак.

Як зазначив голова ЛОО ВГО «Громадянська платформа» Олег Мацех, боротьба за президентське крісло розпочалася з моменту усунення Юлії Тимошенко з посади Прем’єр-міністра. Натомість заступник голови ЛОО КУН Андрій Микуш зазначив, що фальстарту не було, оскільки де-факто нові вибори починаються наступного дня після завершення попередніх.

Як зазначив політолог Юрій Шведа, про фальстарт президентських виборів 2010 року говорити не варто, оскільки рекламна кампанія кандидатів не порушує чинного законодавства щодо виборів Президента. В українському законодавстві не визначено, що таке політична реклама, кандидати поки що не агітують голосувати за себе, відтак правових підстав говорити про те, що хтось з політиків розпочав агітаційну виборчу кампанію немає. Тут потрібно говорити лише про дух закону, а не букву. Де-факто усі кандидати почали президентську виборчу кампанію задовго до її офіційного старту. Оскільки правових підстав говорити про притягнення їх до юридичної відповідальності немає, то треба акцентувати увагу на рівні політичної культури політиків.

Також, на думку політолога, частина кандидатів перебувають у нерівних умовах, оскільки Прем’єр-міністр, Президент, Голова Верховної Ради мають можливість піаритися, виконуючи свої безпосередні функціональні обов’язки.        

Архіви