Епідеміологи Львівщини розповіли, від яких інфекцій чекати лиха

Сьогодні, 15 червня, у Прес-клубі лікарі дебатували на тему, як уберегти українців від смертельних інфекцій. Названо хвороби, які для мешканців Львівщини становлять найбільш реальну небезпеку.

Розповідали про інфекції та боротьбу з ними в.о. головного санітарного лікаря Львівської області Олег Когут та позаштатний лікар-епідеміолог Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Наталя Тімко.

Тімко виділила краснуху (з початку року лабораторно підтверджено вже 265 випадків захворювань переважно серед молоді та працездатного населення), що дуже небезпечна у першу чергу для вагітних жінок. Так, з інфікованих майбутніх мам у двох стався викидень, 1 народила здорову дитинку. Також є вагітні пацієнтки, що перебувають зараз під наглядом лікарів.

Окремо Наталя Тімко звернула увагу й на кір. Вже зареєстровано 10 лабораторно підтверджених випадків, є й такі пацієнти, у яких кір підозрюють, хоча необхідні дослідження ще не проведено.

Небезпека цих захворювань у тому, що вони – висококонтагіозні, тобто такі, що швидко розповсюджуються.

Пікова кількість захворювань на вітрянку минулась, але випадки все ще трапляються.

Олег Когут нагадав також, що розпочався жаркий період року, а отже – слід очікувати зростання кількості захворювань на гостру кишкову інфекцію. Цього сезону спостерігається збільшення таких захворювань, хоча – несуттєве. Якщо порівняти показники захворювань за 5 місяців на гострі кишкові інфекції з цьогорічними показниками, то різниця – 15 випадків (загалом понад 1500 випадків захворювань).

Окремо він зазначив, що епідеміологічними хворобами, які роками зберігають свою динаміку на території Львівщини, є туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Зокрема, на Львівщині щорічно реєструють вперше виявлений туберкульоз у понад 1500 пацієнтів.

Щодо ВІЛ/СНІДу, то інтенсивні показники хворого населення на Львівщині досить значні, хоча загалом рівень захворюваності в нашій області на одному з останніх місць в Україні.

Також Когут додав: «Останні статистичні дані говорять, що коли в попередні роки основна кількість захворілих – це були ін’єкційні наркомани, то зараз шлях передачі дещо змінюється і це може в деякій мірі негативно вплинути. Маються на увазі і питання гомосексуалізму, і деякі інші нюанси, які прив’язані до розповсюдження цієї інфекції».

Архіви