Епідемія грипу цього сезону вразить 30% населення України, – медики

Львівські медики не очікують цього року такої пандемії грипу як торік. Про це заявив 8 жовтня під час конференції заступник головного державного санітарного лікаря Львівської обласної СЕС Олег Когут.

Згідно з інформацією Українського центру грипу, початок епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРЗ почнеться у грудні 2010 – січні 2011 року. Досвід країн світу свідчить, що найбільш ефективним профілактичним захистом проти захворювання на пандемічний та сезонний грип є вакцинація. За даними ВООЗ, циркулювати будуть віруси грипу A (H1N1) Каліфорнія 2009 (був пандемічний – став сезонний, – ред.), A (H3N3) Петр 2009, грипу В (Брісбен) 2008. За прогнозами, в епідемічній зоні 2010-2011 років слід очікувати захворювання на грип та ГРЗ близько 30% населення.

О. Когут також повідомив, що підвищення епідемпорогу на Львівщині очікується на початку грудня цього року. Пік захворюваності передбачають на січень-лютий 2011 року.

Проте Львівська обласна СЕС, за словами О. Когута, вживає профілактичних заходів. Районним СЕС області доручено здійснювати постійний моніторинг дотримання температурних режимів та рівня захворюваності в закладах освіти і охорони здоров’я області.

Архіви