Сільське господарство на Львівщини відновлюється, прийшов час піднімати і машинобудування, – кандидат до Львівської облради.
До 1991 року на Львівщині було більше двадцяти машинобудівних заводів. Сьогодні їх залишилося тільки п’ять. Вони зараз балансують на межі собівартості та рентабельності. Але щоби нарощувати економічний потенціал, треба піднімати й інші підприємства. На Львівщині є кадри, територія, приміщення. І потрібно запроваджувати інвестиції.
Про це сьогодні, 19 жовтня,під час відеопрограми «Кандидатський максимум», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив кандидат до Львівської обласної ради від партії «Солідарність» БПП» у Франківському районі Львова, президент концерну «Електрон» Юрій Бубес.
На його думку, працюючи в обласній раді. він зможе це зробити.
– 25 років я займався тим, що реорганізовував, стратегічно писав, працював разом зі своїми колегами концерну «Електрон» для того, щоби вивести концерн на сучасні технологічні лінії виробництва, – каже Юрій Бубес.
За його словами, коли «Електрону» іноземні інвестори пропонували свої інвестиції. то колектив відмовлявся.
– Ми не були забезпечені обіговими коштами. Але ми знали, що гроші прийдуть і підуть. А технології – залишаться. Їх можна розвивати, оснащувати і домогтися збільшення робочих місць, робочої сили, автоматизації, збільшення обсягів виробництва та фонду зарплати. А фонд зарплати – це і є поповнення бюджету, – каже він.
Щодо фінансування місцевих потреб, то, за його словами, великим джерелом надходжень буде нова структурна фінансова система, яка запроваджується в державі, – бюджетна децентралізація.
– На сьогодні 30% коштів залишається на місцях, а 70% ідуть в центральні органи. Після реформи 60% фінансування буде залишатися на місцях, а 40 – віддаватимуть. Це змінить можливості територіальних громад. Громада буде власником грошей і зможе вирішувати кому що треба – кому лікарню побудувати, кому школу, кому транспортну схему, – каже президент успішного концерну.
Кандидат в депутати до обласної ради також звернув увагу на те, що зараз на Львівщині вже починає підніматися агропромислове господарство. А ось машинобудівна галузь перебуває на низькому рівні.
– Чим більше у нас виробничих місць, тим краща у нас територія і люди, – вважає городянин-машинобудівельник.
Водночас він зауважив, що останні 25 років держава йде одним шляхом, а бізнес – іншим.
– Добре, коли вони не заважають одне одному. Але є певні території, де вони повинні об’єднувати свої зусилля. І важливо, щоби держава не відрізняла державні і недержавні підприємства. Тому що сьогодні преференції надають державним. А недержавні нехай виживають як хочуть, – зауважив Юрій Бубес.
Хоча президент концерну «Електрон» вважає, що ми сьогодні маємо нестачу добрих кадрів. – У нас немає достатньої мотивації для молодих кадрів, котрі могли би і бачили би необхідність потрапити на ту чи іншу посаду. Багато говоримо про заробітну платню, але без неї немає мотивації. І сьогодні людина при хороших знаннях йде на конкурс із заміщення посади, де пропонують 2-3 тисячі гривень зарплати, – каже він.