Добровольчі батальйони треба включити до складу МВС або Міноборони – експерт

Добровольчі батальйони необхідно якнайшвидше формалізувати: підпорядкувати їх або МВС, або Міністерству оборони. Про це під час відеомосту між Львовом і Дніпропетровськом на тему «Як Дніпропетровщина боронитиметься від російських військ? Чим може допомогти Львівщина?» сказав Віталій Юрчук, експерт Центру досліджень проблем регіонального і міжнародного співробітництва.

Цю думку підтримали Сергій Мороз, начальник відділу організації діяльності спеціальних установ міліції ГУ МВС України у Дніпропетровській області, підполковник міліції, та Вадим Бакай, заступник керівника Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, підполковник.

Інакше, за словами фахівців, добровольчі батальйони і їхні бійці можуть опинитися поза законом. Закон не гарантуватиме надання їм усіх пільг, що передбачені для учасників проведення АТО.

«Треба починати із законодавчої ініціативи і легалізувати добровольчі батальйони, ввести їх в склад або Міноборони, або МВС. Та й за незаконне носіння зброї ніхто не відміняв відповідальність», – наголосив Сергій Мороз.

Архіви