З часу набуття чинності ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до Львівської обласної ради надійшло 104 інформаційних запити, з них 31 – від ЗМІ.
Про це сьогодні на засіданні прес-клубу повідомила начальник юридичного відділу Львівської обласної ради Марія Кедик.
За її словами, в основному, це були запити щодо надання копій документів. Марія Кедик також запевнила, що фактично на всі запити була надана відповідь відповідно до закону – протягом п’яти робочих днів.
Як повідомила начальник адміністративно-господарського управління Львівської міської ради Валентина Бартошик, до міської ради надійшло 479 запитів, зокрема, 283 від фізичних осіб і 196 – від юридичних осіб, з них близько 22% – запити від ЗМІ. Найчастіше запити стосувалися надання адміністративних послуг й отримання копій нормативно-правових актів. Найбільше запитів отримали департаменти ЖКГ, містобудування, а також виконком ЛМР.
До Львівської облдержадміністрації надійшло 55 запитів від ЗМІ Львівщини. 27 з них було надіслано поштою, 21 – електронною поштою і 7 – телефоном, повідомив завідувач сектора публічної інформації головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації ЛОДА Дмитро Архипович.
«Найбільше засоби масової інформації цікавили такі 4 теми: нормативно-правові акти, інформація про тендера і закупівлі, статистична інформація і довідково-енциклопедична інформація – щодо діяльності тих чи інших структурних підрозділів або тих чи інших подій, які відбувались у ЛОДА», – сказав він.
Зокрема, за його словами, були запити щодо заробітної плати голови ОДА і його заступників, копій їхніх декларацій, інформації щодо службових автомобілів і закордонних відряджень, а також щодо освіти керівників ОДА.
Водночас, як повідомив Архипович, були випадки, коли вони продовжували терміни надання відповіді на запит, оскільки необхідно було опрацювали великий масив інформації від різних структурних підрозділів. Наприклад, це стосувалось запитів про закордонні відрядження працівників ОДА.