Держава тотально порушує права українців і сплачує за це мільйони

Україна витрачає мільйони гривень на компенсаційні виплати за порушення державою прав людини.

У період з 2001-го і включно з 2013-м роками Україна сплатила 199 320 316,83 грн за виконанням рішень Європейського суду — повідомив Назарій Несевич, програмний фахівець благодійного фонду “Аванте”.

Лише цьогоріч станом на 30 вересня держава виплатила 59, 373 млн грн. “А це — кошти платників податків. Їх можна було б скерувати на те, щоб виправляти ситуацію з прав людини в Україні, — сказав пан Несевич. — Я не зовсім розумію, чому державі легше платити громадянам за порушення прав, а не виправляти саму ситуацію”.

Найбільша сума компенсації була виплачена українським урядом у справі протесту 17 засуджених Ізяславської колонії №31 — 435 тисяч євро. Ця справа тягнеться з 2007 року.

Пан Несевич сказав, що відповідно до статистики у Європейському суді кількість українських справ становить 12,4% від загального обсягу.

“Найчастіше українці скаржаться Європейському суду стосуються порушення статті №6 про право на справедливий судовий розгляд, статті №5 про право на свободу та особисту недоторканість, статті №3 про заборону катування, статті №13 про право на ефективний правовий захист, стаття №1 про захист власності”, — говорить Назарій Несевич.

Назарій Несевич розповів, що на сьогодні в Єросуді є 13,85 тисяч заяв проти України. У 2013-му було винесено 42 рішення проти України.

Архіви