Депутатів Львівської міськради спитали, чому не звільняють недобросовісних чиновників

Чиновники неналежно виконують свої функції, а депутати досі не знайшли ефективного впливу на них, — заявив сьогодні під час круглого столу у Львівському прес-клубі Теодор Дяків, координатор Колегії правозахисних громадських організацій у Львові.

"Так, ми чуємо звернення депутатів, голів фракцій, секретаря Львівської міської ради про те, що вони звертаються до міського голови та керівників виконавчих органів, але їхні звернення або залишаються без розгляду, або надходять так звані відписки", — каже пан Дяків.

Щоб вирішити цю проблему, Колегія громадських правозахисних організацій запропонувала на розгляд міських обранців механізм реалізації владних функцій представницькими органами місцевого самоврядування.

"По суті, це механізм звільнення службовців, які неналежно виконують свої функції або ж їх не виконують, — зазначив Теодор Дяків. — Це, на наш погляд, той шлях, яким можна досягнути підвищення ефективності функціонування органів місцевого самоврядування".

Механізм складається з трьох частин: права та обов’язки депутатів, права і обов’язки посадових осіб виконавчих органів та функція міського голови в організації влади у впливі на функціонування представницьких і виконавчих органів. Документ базується на трьох законах України про місцеве самоврядування, про статус депутатів місцевих рад, про службу в органах місцевого самоврядування.

"Механізм щодо звільнення відповідних посадових осіб за порушення присяги існує з вересня позаминулого року. Поки що він мало застосовується в органах місцевого самоврядування, — зазначив
Теодор Дяків. — У Львівській міській раді та її виконавчих органах не було жодного випадку застосування цього механізму".

Як зауважив Володимир Гірняк, депутат Львівської міської ради, за два роки існування цієї норми не було жодного подання до мера від міських обранців щодо звільнення чиновників за порушення присяги через те, що депутати не вірять, що звернення матиме ефективність, адже остаточне рішення прийматиме все ж міський голова, а ще цей механізм є складним. "Проте слід почати застосовувати цей механізм", — зазначив він.

Своєю чергою, як додав Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, звільнення одного-двох чиновників змусило би інших задуматися.

Архіви