Через невиконання рекомендацій ПАРЄ Україну чекають санкції — нардеп

Невиконання Президентом Януковичем рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо припинення політичних репресій в Україні проти представників опозиційних сил призведе до застосування санкцій — заявив сьогодні під час засідання Львівського прес-клубу народний
депутат Андрій Шкіль.

"Те, що рекомендації ігноруються владою, ні в кого не викликає сумнівів. Пунктом №1 була вимога щодо гуманізації законодавства", — зазначив депутат та нагадав, що минулого тижня на засіданні парламенту більшість категорично проголосувала проти відповідного законопроекту.

"А ще на цьому тлі викинули у смітник законопроект про біометричні паспорти", — каже Андрій Шкіль.

"Це все маленькі цеглинки, але вони складаються у мур, який усе більше відділяє Україну і Європу", — каже нардеп.

Відтак, якщо до літньої сесії ПАРЄ не буде реалізації рекомендацій, які викладені у резолюції, буде прийняте рішення щодо переліку санкцій стосовно України. Санкції, зі слів депутата, застосують не лише стосовно президента, а й відповідальних чиновників.

"В тоталітарній Україні відповідальність за тоталітаризацію несе не лише президент, а й усі виконавці. Про це сказано в резолюції і це буде затосовано у переліку санкцій. А те, що на другому році керівництву України, президенту Януковичу вже неможливо за власним бажанням зустрітися з провідними світовими, європейськими діячами, це вже зрозуміло. Резолюції зараз значно жорсткіші, аніж після вбивства
Гонгадзе", — додав він.

Довідка

ПАРЄ 26 січня ухвалила резолюцію щодо України із закликом звільнити колишніх членів Кабміну, надати їм змогу лікування, а також пригрозила санкціями у разі невиконання вимог. Додамо, представники ПАРЄ мають намір відвідати Україну в березні.

Архіви