Через морози мережі «Львівобленерго» працюють на максимумі

Технічний директор ПАТ «Львівобленерго» Володимир Романишин закликав споживачів електроенергії раціональніше користуватися електроприладами в години ранкового та вечірнього максимумів – з 8:00 до 10:00 і з 17:30 до 20:00.

На прес-конференції  у Прес-клубі 9 лютого Володимир Романишин пояснив, що внаслідок сильних морозів мешканці області використовують для додаткового обігріву електричні прилади, через що виникає перевантаження електромереж.

«Найближчого тижня ми знову очікуємо різкого пониження температури. Тому ми звертаємося до всіх львів’ян  з проханням, щоби особливо в часи ранкового і вечірнього максимуму не користуватися безконтрольно нагрівальними приладами, щоб не перевантажувати нашу мережу. До прикладу, в нас живлення центральної частини міста Львова здійснюється від підстанції №3, яка знаходиться в Шевченківському гаю; на сьогодні обидва трансформатори потужністю по 20 мВт/А вже навантажені до 120% їхнього номіналу», – зазначив технічний директор «Львівобленерго».

За словами Володимира Романишина, внаслідок сильних морозів мережі «Львівобленерго» досягнули максимального навантаження за 25 років. При цьому 70% перевантаження мереж відбувається у Львові і прилеглих районах.

Окрім того, технічний директор товариства зазначив, що в багатьох львівських будинках старої забудови перевантаження становить 40-50%, внаслідок чого згоряють запобіжники. Відтак працівникам «Львівобленерго» іноді доводиться міняти запобіжники в одному і тому самому місці по 3-4 рази на день.

Водночас головний інженер Львівських міських електромереж товариства Ігор Гроностальський вказав на те, що ситуація загалом по Львову є неоднаковою:  так, на Сихові перевантаження практично немає, а в центрі міста ситуація є складнішою. В період з 17:00 до 23:00, за його словами, доводиться ліквідовувати по 60-70 аварій на день. Втім, Ігор Горностальський запевнив, що працівники «Львівобленерго» забезпечені усіх необхідним, проінструктовані, розуміють ситуацію і виходять на роботу навіть вночі.

Своєю чергою також присутня на прес-конференції керівник відділу корпоративних зв’язків ПАТ «Львівобленерго» Галина Єлісеєнко наголосила, що перевантаження мереж внаслідок нераціонального використання побутових обігріваючих приладів може бути небезпечним для життя, про що свідчить велика кількість пожеж на Львівщині останнім часом.

Зазначимо, що від початку зимового періоду на території Львівської області зареєстровано 5 смертельних випадків обмороження. Натомість загалом по Україні зафіксовано вже 135 таких випадків.

У зв’язку з сильними морозами у Міністерстві освіти заявили, що батьки мають право не пускати дітей до школи.

Архіви