Чехи допоможуть Львову створити карту злочинності

Чеські полісмени впродовж кількох днів ділитимуться зі своїми колегами зі Львова, Тернополя і Чорткова професійним досвідом. Серед тем, які будуть обговорювати, – протидія торгівлі людьми. Саме українці з Західної України найчастіше стають жертвами торговців людьми.

Про це сьогодні, 23 травня, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції на тему “Взаємодія громадськості та поліції. Заходи, які відбудуться з 23 травня до 2 червня 2017 року у Львові, Тернополі і Чорткові”, повідомив координатор проекту, представник “Празького інституту безпекових досліджень” Петр Пойман.

– Завтра відбудеться перший семінар у Львові щодо карти злочинності, післязавтра – щодо профілактики торгівлі людьми. Сьогодні – круглий стіл на ці ж теми, – каже він.

Крім тог,о відбуватимуться семінари з кібербезпеки.

За словами Петра Поймана, співпраця з Україною починалася з одноденної поїздки до Ужгорода.  

– Ми працювали минулого року в Ужгороді. І на сьогодні вже мають бути готовими карти злочинності Ужгорода та Мукачева, – зауважив координатор проекту, представник “Празького інституту безпекових досліджень”.

Як пояснив представник організації “Відкрите суспільство” з Чехії Андрій Скалнік, карти злочинності – це і допомога в роботі поліції, й інструмент контролю громадськості за роботою поліції.

– Ми перші в Чехії створили он-лайн карти злочинності. І це дало змогу громадськості контролювати поліцію. І одночасно ми з поліцією аналізували кримінальну обстановку за допомогою цих карт,-  Андрій Скалнік стверджує, що на це не було витрачені ані копійки з бюджету, тому що використовували безкоштовні комп’ютерні програми, які скачали з інтернету.

Правозахисник, представник ГМ “ОПОРА” Тарас Гаталяк зауважив, що створення карт злочинності – це одна зі складових кримінального аналізу.

– Але, на жаль, в Україні це не дуже розвинуто. Школа аналітики добре працювала в ОБОЗі. На жаль, його ліквідували, на мою думку, безпідставно. І зараз ми будемо мати негативні наслідки щодо цього. Ми бачимо, що зараз росте організована злочинність, – вважає Тарас Гаталяк.

Висвітлюватиме тему кіберполітики кримінолог Чеського кримінологічного товариства Мирослава Дзьобак, яка є першою українкою, що стала членом цього товариства.  

А директор “Ла Страда” з Чехії Маркета Гронкова сказала, що все те, чому навчатимуть чеські колеги українських, ніяк не буде торкатися політики.

– Ми хочемо, щоби всі полісмени вміли ідентифікувати жертву. Це конкретні дії в поліційній роботі, – наголосила вона.

На її думку, поліція і громадськість, хоча й переслідують одну мету – зменшення злочинності, однак мають на це різні погляди.

– Поліція прагне спіймати злочинця і посадити його. А громадськість та неурядові організації передовсім звертають увагу на те, аби зменшити кількість потенційних жертв, – міркує Маркета Гронкова.

Навчання у Львові проходитиме на базі державного університету внутрішніх справ.

– Я вважаю, що університетові буде корисна така співпраця. Тому що у нас є досвід співпраці з іншими країнами та навчальними закладами, де навчають полісменів, – каже проректор Львівськoго державного університету внутрішніх справ Ольга Балинська.

Водночас представник “Празького інституту безпекових досліджень” Петр Пойман зауважив, що в Україні залишилися старі міліцейські кадри, в яких можна навчитися доброї оперативно-пошукової роботи. І саме, щоби перейняти досвід старих слідчих та оперативників, до України приїжджають їхні молоді чеські колеги.

Довідка. Заходи проводить Празький інститут безпекових досліджень (PSSI,www.pssi.cz ) за підтримки уряду Чеської Республіки у співпраці з місцевими партнерами. Партнери у Львові: ГМ “OПOРA”, Львівський державний університет внутрішніх справ, ЛНУ імені І.Франка, Львівський прес-клуб. Партнери в Тернополі: ГО “Спілка молодіжного самоврядування”, патрульна поліція Тернополя, ТМЖК “Відродження Нації”. Партнери в Чорткові: Чортківська міська рада.

Архіви