Білоруські націоналісти відзначать своє національне свято мітингами у Львові

27 листопада Білоруський центр в Україні відзначить національне свято День Героїв мітингами у Львові: біля пам’ятника Тарасові Шевченку та біля пам’ятника Степанові Бандері. Про це повідомив голова Руху солідарності «Разом» та голова Білоруського Центру В’ячеслав Сівчик на сьогоднішній прес-конференції у Прес-клубі.

«В Білорусі відбудуться заходи, попри те, що ситуація там непроста. У Львові ми також запланували деякі заходи, виходячи з того, що ця дата зрозуміла нашим братам-українцям. Тут є аналогії з Холодним Яром, бо в той момент Польща з Радянською Росією ділили і Білорусь і Україну, і білоруська і українська нації виявляли цьому спротив», – каже В’ячеслав Сівчик.

Мітинг біля пам’ятника Шевченкові розпочнеться о 16 год. По завершенні відбудеться хода до пам’ятника Бандері, там білоруські націоналісти проведуть ще один короткий мітинг.

«Ми йдемо до пам’ятника Степана Бандери не тільки тому, що ми у Львові і ми поважаємо і львів’ян, і Західну Україну. Для нас ще важливо те, що це пам’ятник людині – героєві України, який показував, що з імперією зла треба змагатись в будь-яких умовах. Білоруських національних рух не тільки шанує українських національних героїв, але має свої ідеологічні переконання, і ми Росії не здались, і не здамось».

Заступник голови партії «Білоруський народний фронт» Ігар Лялькоу також розповів, що 14 білорусів, які є противниками політичного режиму в Білорусі, перебувають у в’язниці.

«Всі політв’язні підвладні серйозному тиску, ми за них сильно переживаємо. Періодично люди зникають, ані адвокати, ані рідні не знають, в якій тюрмі вони перебувають. Ми розраховуємо, що Україна солідарна з Білорусією, сподіваємось, що той жах, який називається Лукашенківська диктатура врешті-решт закінчиться», – коментує ситуацію голова Руху солідарності «Разом» та голова Білоруського центру в Україні В’ячеслав Сівчик.

В листопада-грудні 1920 року в Білорусі розпочалось збройне повстання проти радянської влади під закликом відновлення Білоруської Народної Республіки, яке увійшло в історію як Слуцьке повстання. 27 листопада білоруський народ відзначає День Героїв Слуцького повстання.

Архіви