Білоруська опозиція святкує національне свято у Львові, бо вдома за це садять

Про це на прес-конференції у Львові, присвяченій відзначенню тут Дня військової слави, розповіли представники білоруської опозиції.

Голова Руху солідарності «Разом», очільник Білоруського центру В’ячеслав Сівчик розповів, що відзначати цю подію на Батьківщині публічними заходами білоруси не можуть – за це їх чекають переслідування.

З огляду на таке принизливе становище білоруси цей день хочуть використати як рупор правдивої інформації про ситуацію, яка склалася в їх країні. Показати, що народ не здається. Що боротьба всупереч п’ятнадцятирічній диктатурі Олександра Лукашенка триває, що білоруси шанують свою історію і пишаються нею.

Тож робитимуть це по всьому світу, де є білоруська діаспора, значна частина якої – політичні біженці. До слова, як зазначив голова знаного в Білорусі Правого альянсу Юрась Каретніков, в Україні проживає до півмільйона етнічних білорусів.

Сьогодні, 8 березня, у Львові відбудеться зустріч білоруської делегації з представниками львівської міської та обласної влади. О 16:30 на пл. Ринок відбудеться молодіжна вулична акція, а в 19:00 – урочиста Академія у палаці Сапєг (вул. Коперніка, 40а)

Архіви