Більшість міських рад Львівщини тримають генплани під грифом «таємно»

Лише 10 міських рад із 44 на Львівщині оприлюднили на офіційних веб-сайтах генеральні плани розвитку свого міста. Зокрема, це зробили міські ради Жидачева, Золочева, Львова, Моршина, Новояворівська, Сокаля, Трускавця, Ходорова. Але на жодному із веб-сайтів міських рад Львівської області не опубліковані генеральні плани повністю.

Про це повідомили юристи МБО «Екологія-Право-Людина», які моніторили офіційні сайти міських рад 44 міст Львівщини, аби з’ясувати можливість доступу громадян до генпланів цих населених пунктів.. Юрисконсульт першої категорії МБО «Екологія-Право-Людина» Наталія Городецька розповіла, що лише 26 міських рад мають офіційні сайти, де за законом мають бути розміщені генплани міст. Але на 16-ти навіть фрагментів цих документів не виявлено.

Щоб витягнути генплани із чиновницької шухляди, юристи МБО «Екологія-Право-Людина», надіслали запити на інформацію у 44 міські ради Львівщини.

Помічник юрисконсульта МБО «Екологія-Право-Людина» Марта Панькевич розповіла, що організація отримала 35 відповідей на запити. Більш-менш повні відповіді на запит надіслали з Червонограда, Комарно, Жидачева, Золочева, Львова. Сім міських рад із 44 проігнорували запити МБО. 18 міськрад відповіли вчасно, а 15 рад порушили термін розгляду інформаційного запиту.

Міста Новий Розділ, Перемишляни та Турка зарахували інформацію про генплани до інформації з обмеженим доступом, а у міськраді міста Сколе повідомили, що генплан 1984 року вилучила міліція, і відтоді доступу до цього документа ніхто немає, наголосила Марта Панькевич.

Порушення строків розгляду інформаційних запитів, ненадання чи неповне надання інформації про генплан міськими радами юристи організації оскаржили у прокуратури різного рівня. Наталія Городецька наголосила, що організація оскаржила у прокурату 40 неналежних відповідей. Однак лише в одному випадку прокуратура склала адмінпротокол на працівника міської ради за порушення закону «Про доступ до публічної інформації».

Архіви