Банківський ринок в Україні очікує росту кредитування – експерт

Банківський ринок в Україні цього року очікує росту кредитування. З таким прогнозом виступив сьогодні на прес-конференції директор департаменту з розвитку середнього бізнесу Universal Bank Євген Заіграєв.

«Банківський ринок очікує зростання кредитування в Україні цього року. Але воно буде дуже повільним – приблизно 12-14 %. Це загальні очікування», – зазначив експерт.

Він нагадав, що до 2008 року щороку ріст кредитування був у межах від 50% до 70%.

«Тому нинішні очікування дуже стримані. Щодо сегменту роздрібного кредитування, то він поки знижується. Але на кінець року очікуємо, що теж вийде у позитивну динаміку. Маю на увазі взагалі по банківській системі. Якщо говорити про кредитування бізнесу загалом, то воно уже відновилося і гарними темпами відбувається кредитування великих корпоративних клієнтів. Ми також бачимо хорошу перспективу для середнього корпоративного бізнесу», –додав Євген Заіграєв.

Він також розповів про тенденції щодо зниження відсоткових ставок за кредит.

«Відсотковий тягар в Україні був дуже серйозний, але впродовж останніх декількох років відсоткові ставки для клієнтів стабільно йдуть вниз. Стабільно, це маю на увазі, що десь у 1,5 рази знизилися відсоткові ставки, у порівнянні з максимальним показником. Водночас варто розуміти, що відсоткові ставки по кредитах дуже сильно пов’язані з відсотковими ставками по депозитах», – зауважив експерт.

Якщо конкретніше говорити про відсоткові ставки, то вони різняться для кожного сегменту. «Можна окреслити лише приблизний діапазон. Великий бізнес – це 12%-14%, середній бізнес – трошки більше 14%-16%. І у малому бізнесі, звісно трошки більше, але ставки вже є нижчими 20% і дозволяє казати про можливість бізнесу обслуговувати кредити», – сказав Євген Заіграєв.

Архіви