Американці тестують меню та продукти майже п’ять років, перш ніж годувати ними солдатів

Одного американського солдата харчують за $367 на місяць, або за $12 доларів в день.

Про це сьогодні, 16 жовтня, під час дискусії на тему: «Коли українських військових будуть харчувати за стандартами НАТО? Що для цього потрібно?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила спеціаліст, інспектор харчування, ЗС США Крістіна Черешнєва (Kristina Chereshnieva).

Водночас, як вже повідомляв «Щоденний Львів», на одного українського військовослужбовця в рамках експерименту надають 57 гривень 26 копійок або трохи більше $2 на день.

Як розповів сержант першого класу, кухар, ЗС США Джейкоб Хостетлер (Jacob Hostetler), в більшості країн їжу для військових готують зі свіжих продуктів, а ось американці додають до своєї певні смакові добавки, щоби вона була довше свіжою.

За його словами, в американській армії немає забороненої  їжі.
– Військовослужбовець може їсти будь-що. Заборонені тільки алкоголь та наркотики, – каже він.

За словами Крістіни Черешнєвої, вживання алкоголю у американській армії раніше було дозволено. 
– Алкоголь, звичайно, не дозволено. Після того, як наші військові почали виконувати місію в Іраку і Афганістані, заборону запровадили для того, щоби не ображати місцевих. Хоча це і обурює деяких військовослужбовців. Але вони змушені підкорюватися, – каже вона.

Також, за словами Джейкоба Хостетлера, перш, ніж змінювати меню та запроваджувати в раціон солдат нову їжу, її тестують тривалий час.

– Потрібно визначити, чи від цієї їжі солдат набере вагу, чи, навпаки, схудне. Тому їжу тестують на людях. Наприклад, спочатку її куштує кухар та спеціалісти харчової промисловості. Треба, щоб вона смакувала, аби потім не переводити намарно продукти . Також треба знати, чи продукти зможуть зберігатися, наприклад, рік. Тому що в деяких випадках їх доводиться транспортувати в інші країни, – каже він.

Потім, після проходження всіх цих фаз ця їжа буде протестована на обмеженому колі солдат, які дадуть свою оцінку і тоді можна буде вирішувати, чи можна цю їжу використовувати для харчування армії. 
– Такий процес може тривати від двох до п’яти років. В таких питаннях ми не поспішаємо, тому що для нас дуже важливе здоров’я наших солдатів, – каже він.   

Нагадаємо, що військові Збройних сил США беруть участь у міжнародних військових навчаннях на Яворівьскому полігоні під Львовом.

Архіви