В армії США – 24 види сухих пайків, в українській їх лише розробляють

Американські десантники можуть вибирати собі сухі пайки до вподоби. Особливо, коли передбачаються стрибки з парашутів. Тоді військові вибирають найлегший, аби сумка не важила багато.

Про це сьогодні, 16 жовтня, під час дискусії на тему: «Коли українських військових будуть харчувати за стандартами НАТО? Що для цього потрібно?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив сержант першого класу, кухар, ЗС США Джейкоб Хостетлер (Jacob Hostetler).

  – Сухий пайок – це дуже вигідний варіант. Він має 24 види, він вигідний у використанні, його можна носити з собою в кишені. Це дуже зручно, – каже військовий кухар. 

За словами начальника продовольчої служби Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, майора Юрія Сльозка, українські сухі пайки за стандартами НАТО поки що лише  розробляють.

Керівник регіонального медіа-центру Міноборони України (м.Львів), полковник Олександр Поронюк каже, що сухі пайки, які відповідають вимогам НАТО, виготовляють тільки для спецпідрозділів  Збройних сил України та військовослужбовців, які перебувають у польових умовах.

– Зараз неймовірно актуальна тема – Схід України. Люди, які перебувають на взводних та ротних опорних пунктах, де немає можливості отримувати гаряче харчування. Ось вони використовують сухі пайки. Вони виглядають досить сучасно, є підігрів продуктів, і певні смаколики, які може з’їсти військовий у далеких від стаціонарних умов, – каже полковник Поронюк.

Відрізняються натівські і українські сухі пайки і ласощами. 
– У нашому з солодощів є цукор і мед, – каже начальник продовольчої служби Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, майора Юрій Сльозко.

Натомість його американський колега похвалився, що у його сухпайкові є енергетичні плитки з висівками, різноманітна випічка, шоколадні батончики.
– А якщо говорити про звичайну кухню, то у нас є і морозиво, і різноманітна випічка, –  каже Джейкоб Хостетлер.

Архіви