Агрострахування в Україні на дуже низькому рівні – 5-7%

Рівень агрострахування в Україні надзвичайно низький – 5-7%, тоді як, наприклад, у Канаді він сягає 80%.

Про це йшла мова сьогодні, 14 вересня, під час круглого столу у Львові на тему: «Економічна доцільність, ефективність та необхідність запровадження в Україні нових стандартів агрострахування, які відповідають європейським стандартам».

Зокрема, учасники круглого столу розповіли про проект Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Розвиток агрострахування в Україні», який спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України розпочинає широкомасштабну осінню інформаційну кампанію для поширення ідей сучасного агрострахування та підвищення якості страхування сільськогосподарських ризиків.

Один з організаторів проекту Олеся Жученко повідомила, що він розпочав свою роботу у грудні 2007 року. На сьогодні спеціалістами проекту розроблено стандартизовані страхові продукти для 9 сільськогосподарських культур. Крім того, вони працюють над створенням єдиного агрострахового бюро.

Заступник керівника проекту Ірина Гринюк відзначила, що зараз на ринку агрострахування в Україні спостерігається тенденція до якісного страхування. «Застрахувавшись раз і отримавши виплати, люди починають довіряти системі», – сказала вона.

Водночас вона зазначила, що ринок агрострахування зараз дещо менший, ніж був у період державного субсидіювання (у 2005-2008 роках), однак він розвивається і страхові компанії працюють у напрямку формування довіри.

Архіви