Центр «Жіночі перспективи» підготував роздаткові матеріали зі списком та телефонами всіх уповноважених осіб, які працюють з жертвами торгівлі людьми і допомагають їм отримати статус потерпілих.
-Ми скеровуємо не просто в управління соціального захисту, а до особи, яка пройшла навчання, має кваліфікацію і може допомогти. Ці роздаткові матеріали можна побачити в ОТГ, райдержадміністраціях,- каже Олена Кальбус.
За її словами, найбільш актуальною нині є трудова експлуатація – майже 90% випадків.
-Сексуальна експлуатація, використання у примусовому жебрацтві, примусове видалення органів, усиновлення-удочеріння з метою наживи, примусові шлюби, використання у військових конфліктах – все це форми торгівля людьми,- пояснює Олена Кальбус.
Найбільше від трудової експлуатації, за інформацією Міжнародної організації з міграції, потерпають чоловіки – 60%. І ця тенденція зберігається.
-Зростає кількість постраждалих від трудової експлуатації. Якщо кілька років тому це було 5-6%, то останніми роками – 10%. Найбільш вразливі групи – безхатченки, узалежнені від психоактивних речовин, не повністю дієздатні, самотні. В Одеській і Запорізькій областях на фермах експлуатували людей. Більшість з них були безхатченки, в тому числі- і з Львівської області,- розповідає Олена Кальбус.
Зараз, за словами експертки, робота з боротьби з торгівлею людьми закінчується на рівні районних адміністрацій. Тому Центр «Жіночі перспективи» і його партнери – громадські організації, профільні структури у владі працюють над тим, аби «приземлити» цю діяльність на рівень ОТГ.
Нагадаємо, що ГО “Центр “Жіночі перспективи” реалізує проект “Впровадження Національного механізму взаємодії (НМВ) суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у Львівській області”.