Атестацію поліціянтів треба знімати на відео – член комісії

Будь-який громадянин Львівщини зможе вплинути на рішення атестаційної комісії, яка атестуватиме працівників поліції в області, якщо повідомить про факти неправомірної поведінки працівника поліції.

Про це сьогодні, 18 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Атестація працівників поліції у Львівській області і її вплив на реформування кадрового складу», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила член атестаційної апеляційної комісії південного регіону Національної поліції України Наталія Шелестак. 

– Усі факти неправомірної поведінки, які повідомляли громадяни через веб-форму на сайті Національної поліції України, потрапляли на стіл атестаційної та апеляційної комісій одразу, – стверджує вона.

Громадська активістка каже, що перед тим, як зустрітися з особою, яка проходить атестацію, члени комісії детально вивчали його особову справу та результати проходження поліграфу. А також брали до уваги заяви, які подавали громадяни. 

– У нас уже був поліціянт, на якого було написано близько десяти заяв. Він казав, що це хтось хоче його очорнити, тому що він принциповий і бореться зі злочинністю. Нам на співбесіду з однією людиною надавали 24 хвилини, але йому ми приділили більше часу. І всі шість членів комісії прийняли рішення, що ті скарги були небезпідставними, – розповідає Наталія Шелестак.

Крім того, за її словами, організатори процесу шукали інформацію на кожну особу, яка приходила на комісію, у відкритих джерелах в інтернеті. 

– Звичайно, ми не спиралися у всіх своїх рішеннях на всі ці дані. Але звертали на це увагу, це давало нам підстави для деяких додаткових запитань. Тому я звертаюся до всіх громадян Львівщини: «Пишіть». Це – нескладно, це займе у вас кілька хвилин. Але це – дуже важливо для комісії. Особливо для первинної комісії, яка скеровує на поліграф. Тому що в апеляційної комісії вже немає такої можливості. Я розумію, що це не є речі з фактами. Тому що якби були факти, була би доказова база, то ці люди не були би на посадах, а сиділи би в СІЗО. Але це все одно важливо, – закликає активістка. 

На її думку, процес атестації поліціянтів має бути максимально публічним. 

– Я пропонувала встановити відеокамери або зробити принаймні відеозаписи. Тому що потім в процесі судовому довести повну некомпетентність поліціянта дуже важко.  А нам приховувати нічого, – каже член атестаційної апеляційної комісії південного регіону Національної поліції України. 

Архіви