Лише на 10 веб-сайтах міст Львівщини розміщені Генплани або їх проекти – експерт

На жодному із веб-сайтів міських рад Львівської області не опубліковані всі частини Генерального плану населеного пункту.

Про це повідомила юрисконсульт 1-ої категорії МБО «Екологія-Право-Людина» Наталія Городецька під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Наталія Городецька розповіла, що МБО «Екологія-Право-Людина» провела аналіз доступності Генпланів на офіційних сторінках міських рад Львівської області.

Моніторингом охопили усі 44 міські ради Львівщини, однак з’ясувалося, що лише 26 міст мають офіційний сайт місцевої ради. На головний сторінках лише 4 веб-сайтів наявні розділи, присвячені Генпланам, на 10 сторінках розміщені Генплани або їх проекти, на 2 – сайтах міськрад є книга Генерального плану.

Із веб-сайтів 10 міських рад Львівщини Генплани можна завантажувати окремими файлами, на 2 – можна прокоментувати документ або поставити запитання.

Помічник юрисконсульта МБО «Екологія-Право-Людина» Марта Панькевич додала, що крім аналізу доступності Генпланів на сайтах, організація зверталась рекомендованими листами безпосередньо до міських рад з проханням надати містобудівну документацію.

Організація отримала 35 відповідей на свої запити, а 7 міських рад взагалі не відреагували на звернення МБО «Екологія-Право-Людина».

«Нам запропонували ознайомитись із матеріалами чинного Генплану в приміщенні ради міст Жидачів, Броди, Новояворівськ, Судова Вишня, Трускавець та Ходорів. Відсутні Генплани у Новому Калинові, Дублянах та Пусто митах, але наразі їх розробляють», – розповіла Марта Панькевич.

Вона додала, що найпоширенішою помилкою при розгляді запитів про містобудівну документацію у міських радах було надання інформації стосовно тих Генпланів, які почали розробляти після вступу в дію Закону «Про регулювання містобудівної документації». Юрисконсульт наголосила, що відповідно до згаданого Закону Генплани, які були прийняті до моменту вступу в дію цього документа, дійсні до того часу, поки не розроблять нового плану міста.

Наталія Городнецька зазначила, що організація оскаржила у прокурату 40 неналежних відповідей. Після цього на сайтах міських рад з’явилося більше містобудівної документації, а відповіді від міст почали надходити вдруге.

Архіви