4 жовтня о 14:00 – пресконференція: “Знищення мозаїки Сойки – новий наступ на українськість у Львові”.

Організатори заходу: УНК ІКОМОС,  ЛОО “Товариство охорони пам’яток”, ГО “Народна дія Львів”.

Промовці:

  • Микола Гайда, президент УНК ІКОМОС;
  • Олеся Дацко, завідувачка.кафедри менеджменту мистецтва ЛНАМ, докторка економічних наук, доцентка, заступниця голови ГО «Народна дія Львів»;
  • Остап Патик, доцент кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, художник;
  • Наталя Піддубна, кандидатка архітектури, старша викладачка кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка»;
  • Ірина Ревак, професорка кафедри соціально-гуманітарної підготовки Львівського державного університету внутрішніх справ, докторка економічних наук;
  • Андрій Салюк, голова ЛОО “Українське товариство охорони пам’яток історії та культури”;
  •  Роман Яців, професор ЛНАМ, доктор історичних наук, мистецтвознавець.

До участі в заході також запрошені:

  • Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова;
  • Василь Петрик, начальник відділу містобудівної документації Міністерства культури та інформаційної політики, кандидат архітектури, доцент.

Довідка від організаторів:

Громаду Львова приголомшило повідомлення про чергове знищення однієї з найкращих мозаїк Львова авторства Богдана Сойки за адресою: вул.Володимира Великого, 2.

Масове знищення саме українських пам’яток в умовах війни у Львові засвідчує, що ворог діє не лише на лінії фронту на Сході.

Тут, у Львові, почався масовий наступ і нищення українського мистецтва, пам’яток археології, культури за мовчазної згоди, а часто і сприяння  влади: Вілла Люсія, Вілла Завадовичів, частина Стрільниці на вулиці Лисенка, мозаїка Сойки та багато інших.

Гаазька конвенція про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту чітко визначає: «Під час збройного конфлікту забороняється будь-яке використання цих цінностей, якщо воно може призвести до їх зруйнування або пошкодження. Договірні сторони повинні переслідувати й припиняти крадіжки, пограбування, акти вандалізму. Особи, винні в порушенні норм конвенції, притягаються до кримінальної відповідальності згідно з чинним національним законодавством». Причому немає деталізовано прямі вороги чи внутрішні.

Ми вимагаємо від влади держави Україна, місцевої влади невідкладно забезпечити облік та збереження культурної спадщини, забезпечити дієві механізми протидії руйнуванням, які  систематично вчиняють вандали.

 

Пресконференція відбудеться у Львівському пресклубі за адресою: проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.

Акредитація за телефоном: 067 67 07 730 або за адресою електронної пошти: [email protected] .

 

 

 

Архіви