4 львівські проекти з боротьби з раком молочної залози підтримав Фонд ім. Комен

Американський Фонд ім. Комен у рамках програми «Глобальної ініціативи із обізнаності щодо раку молочної залози» підтримав 4 львівські проекти. У наступні півроку ці проекти будуть реалізовані у Львові та області. Про це сьогодні, 8 квітня, під час засідання Прес-клубу повідомила старший тренер програми, лікар-онколог Галина Майструк.

Програма реалізовувалась протягом року у Києві, Одесі та Львові, де для лікарів, представників громадських організацій, вчителів проводилися лекції та тренінги щодо боротьби з раком молочної залози. Учасники програми розробили свої проекти, на які фонд виділив 50 тис. дол. Більша частина цих коштів осяде у Львові, адже тут перемогли всі проекти, на відміну від інших міст.

Зокрема, проект під назвою «Обізнаний фахівець – успішність ранньої діагностики раку молочної залози» реалізовуватиме Львівська обласна асоціація репродуктивного здоров’я.

За словами керівника проекту Ольги Януш, вони планують підвищити професійний рівень фельдшерів Самбірського району з методики обстеження молочних залоз.

«Впровадження навичок самоконтролю та раннього виявлення раку» організує БФ «Салюс». За словами представників проекту, вони мають намір придбати фантом, на якому можна буде вправляти навики обстеження молочних залоз, випустити буклети, як правильно проводити таке обстеження, та провести 40 лекцій вчителям шкіл, які в подальшому мають поділитися своїми знаннями.

Третій проект виграв Львівський центр соціального захисту та реабілітації інвалідів «СОЗАРІН». Керівник проекту Олександр Кернякевіч розповів, що проект спрямований на профілактику захворювання серед сліпих жінок. Спеціально для них шрифтом Брайля будуть випущені брошури про рак молочної залози і самообстеження та озвучені диски з методом діагностики.

Четвертий проект належить фонду психологічної та соціальної допомоги «Гармонія». Він передбачає профілактику раку молочної залози у жінок за сорок через залучення молоді. Тобто діти мають інформувати своїх мам.

ЗІК

Архіви