3 грудня о 13:00 – пресконференція: “Відкриття XI Міжнародного органного фестивалю”.

Промовці:

  • Тарас Демко, директор Львівського органного залу;
  • Іван Остапович, начальник управління культури Львівської міської ради;
  • Олена Мацелюх, органістка, солістка Львівського органного залу;
  • Світлана Позднишева, органістка, солістка Львівського органного залу.

 

Довідка від організаторів:

 

XI міжнародний органний фестиваль збере найкращих українських органістів у Львові.  Захід відбувається за підтримки управління культури Львівської міської ради.

 

Мета цьогорічного фестивалю – показати зріз української органної школи. Ми фіксуємо, слухаємо, записуємо, ми пишаємося минулим та творимо нове. 

 

В рамках фестивалю в органному залі відбудуться виступи солістів з усієї України, зокрема Ірини Калиновської, Валерії Балаховської, Петра Сухоцького, Володимира Кошуби, Максима Сидоренка та ін., які презентують потужні центри органного мистецтва нашої країни.

 

Солісти Львівського органного залу порадують новими премʼєрними програмами. Світлана Позднишева представить програму “Код любові”, а Надія Величко – повний цикл “Симфонічні фуги” українського композитора Ігоря Асєєва. Олена Мацелюх – вибрані органні твори.

 

Окрім відомих майстрів органної справи, цьогоріч організатори дали слово і молодим виконавцям. 19 грудня виступить студент Львівської національної музичної академії Марк-Єфрем Новакович, який навчається на органному факультативі (клас Надії Величко) та був учасником Органної резиденції.

 

Цьогорічний органний фестиваль суголосний зі стратегією “Нова музика”, яка була оголошена керівництвом органного залу наприкінці минулого року. Спеціально до фестивалю сучасні українські композитори створили музику для органа на замовлення Львівського органного залу. У січні її можна буде почути наживо, а згодом побачити професійні записи на YouTube-каналі з українською класикою Ukrainian Live Classic та однойменному додатку.

 

Крім цього, впродовж усього фестивалю у галереї Львівського органного залу проходитиме ексклюзивна виставка-плейлист з авторських дизайнів музичного каналу Ukrainian Live Classic від Арсенія Дісковського.

 

Також у рамках фестивалю буде відкрито пам’ятну табличку на будинку, де існувала органна фабрика Яна Слівінського, на вулиці Коперника.

 

Візуалізація до проєкту:

https://drive.google.com/file/d/1_BcYr1nFGrhy9pEZbGAgIhE0OaafOcnN/view?usp=sharing 

https://drive.google.com/file/d/1kOG3eNRZKyGfEvXqFtYOja93q7NHsD1b/view?usp=sharing

Пресконференція відбудеться у Львівському пресклубі за адресою: проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.

Вхід у Пресклуб – за журналістськими посвідченнями і підтвердженою акредитацією. Маски – обов’язкові!

Акредитація за телефоном: 067 67 07 730 або за адресою електронної пошти: [email protected].

 

Архіви