11 тисяч мешканців Львівщини вже підписались проти Януковича

Прес-конференція: «Початок збору підписів у Львівській області за відставку Президента України Віктора Януковича». 17 жовтня 2011 року

Політична партія «Фронт Змін» 15 жовтня розпочала всеукраїнську акцію зі збору підписів проти Президента України Віктора Януковича. За два дні на Львівщині вже зібрано понад 11 тисяч підписів, повідомив 17 жовтня на прес-конференції у Прес-клубі голова ЛОО «Фронт Змін» Степан Кубів.

«В суботу ми виставили в 30 місцях Львівської області палатки, де були депутати всіх рівнів політичної партії «Фронт Змін». В суботу підписалося 8 017 громадян Львівщини, а вчора, у зв’язку з тим, що неділя, люди відпочивають, підписано було 3 279 громадян України, жителів Львівської області. Це говорить, що за два дні є 11 300 (людей – ред.), які не бояться підписати, написати своє прізвище в більшості і показати свій протест. Це є активна дія», – розповів Степан Кубів.

За його словами, найбільш активно ставили підписи жителі Миколаєва і Нового Роздолу. Загалом по області найбільше підписувалися молоді та старші люди, люди середнього покоління були менш активними, додав він; окрім того, голова ЛОО «Фронту Змін» зазначив, що не всі люди в маленьких містах бажають вказувати при підписанні своє прізвище – таких є від 13 до 17% від загальної кількості підписантів.

Щодо даних загалом по Україні, то їх, за словами Степана Кубіва, наразі немає, однак відомо, що в Івано-Франківській, Тернопільській та Волинській області є «більше боязні», ніж на Львівщині.

 «В даній ситуації ми фіксуємо, як людина ставиться до уряду і до його економічної політики. Це – перше. Друге – завдяки цій акції все-таки поступово, але буде долатися у свідомості страх, боязнь людей виразити себе і висловити свою думку», – додав депутат Львівської міської ради від «Фронту Змін» Ярослав Музичко.

На зауваження, що до показаної таким збором підписів статистики не можна ставитися з великою довірою, оскільки одна людина при бажанні «проголосувати» декілька разів, представники «Фронту Змін» висловили переконання, що в людей немає мотивації вдаватися до таких кроків.

Відповідаючи на запитання, чи з огляду на те, що збір підписів проти Віктора Януковича не може мати юридичних наслідків цю акцію слід розслідувати як партійний піар, голова ЛМО «Фронт Змін» Юрій Підлісний наголосив: «Якщо говорити про піар як про створення собі якогось іміджу, то такими речами не жартують. Заради таких речей не робиться собі гарне лице».

Окрім того, Юрій Підлісний висловив сподівання, що дана акція сприятиме створенню в українському суспільстві реального руху знизу.

Архіви